یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتقاد شدید دو مبتکر البرزی از مسئولین

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
انتقاد شدید دو مبتکر البرزی از مسئولین

دانش روز: برای نشستن بعضی از مسئولین بی مسئولیت بربعضی از کرسی های اجرایی کشور بسیار متأسفیم

به گزارش دانش روز، نصرت الله بیات وابوالفضل دولتی دو مخترع توربین بادی عمودی با قابلیت پره هوشمند هستند که پروژه ای عظیم و ملی در ساخت نسل جدیدی از توربینهای بادی را به منصه ظهور رسانده اند .
 این دو مبتکر البرزی با ابراز گله مندی بسیار از عدم پشتیبانی مسئولین دستگاه های اجرایی کشوری واستانی ، خود را  یک ایرانی غیرتمند دانسته که مشتی از خاک میهن اسلامی را با دنیایی عوض نخواهد کرد و گفتند : میخواهند اختراع بزرگشان ،  یکی از شاخه های حماسه اقتصادی از درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی باشد.

 ابتدا ابوالفضل دولتی رشته سخن را بدست گرفت و گفت : این طرح تا کنون ۴۵۰ میلیون تومان هزینه برداشته که همه از محل درآمد شخصی بوده است وتا کنون ۷۰ درصد این طرح تمام شده است.

 وی ادامه داد: ۳۰ درصد باقی مانده پروژه ، هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان دارد تا این سازه به مرحله نصب وراه اندازی برسد و مراجعه ما برای تأمین هزینه

 مانده به مسئولین استانی وکشوری بی نتیجه بوده است.

 مبتکر بعدی نصرت الله بیات است که در تکمیل سخنان ابوالفضل دولتی اظهار داشت : این مسئولین به ما گفتند میتوانیم ۳ میلیون تومان وام از منابع استانی دریافت کنیم وبه عنوان جایزه اختراع چنین طرح بی نظیری از خدمت سربازی معاف شده یا به دانشگاه راه پیدا کنیم که این سخنان و پیشنهادات بیشتر شبیه به یک شوخی خنده دار بود.

 

وی ادامه داد : در حال حاضر چندین کشور به ما پیشنهاد داده اند که به عنوان   

 پایلوت وثبت جهانی، این طرح را در کشور آنها انجام دهیم وتمام هزینه های آن را نیز تأمین خواهند کرد واین جای تأسف بسیار برای بی کفایتی مسئولینی دارد که از مخترعین ومبتکرینی که افتخار آفرینی را برای کشور خود میخواهند حمایت نمیکنند.

 این دو مبتکر البرزی در پایان  با تقدیر از فرمانده سپاه استان البرز، اداره فنی و حرفه ای استانو یک نهاد ارزشی استانی دیگر که از بردن نام  آن خود داری کردند، برای حمایتهای معنوی و صدور مجوزهای لازم در مراحل کار، ابراز امیدواری کردند که رئیس جمهور منتخب برای اولین طرح اجرایی خود این توربینها را به مرحله نصب وبهره برداری برساند.

 با توجه به نقش ویژه وحیاتی تولید انرژی و تاثیر آن در چرخه اقتصاد توربینهای اختراع شده توسط این دو مبتکر البرزی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 توربینهای اختراعی دارای گواهینامه ثبت اختراع هستند و در عین طراحی وتکنولوژی کاملا بومی وایرانی ، این توربینها با توربینهای  موجود در کشور قابل مقایسه نیستند.

 توربینهای عمودی اختراعی، نسل جدیدی از توربینها هستند که ارجحیت بیشتری نسبت به توربینهای افقی ، برای نصب بر روی خانه هاو مصارف خانگی دارند و  راندمان ۵ برابری تولید انرژی، کاهش چشمگیر هزینه تولید برق، جلوگیری از افت فشار واتلاف برق در شبکه انتقال وتوزیع ، بالا بردن ضریب امنیت از جمله ویژگی های این توربینها اختراعی است.  

منبع:تیتر یک

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۱
کد خبر : 44567
بازدیدها: 292

پاسخی بگذارید »