دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتقاد رییس سازمان نهضت سواد‌آموزی از صدا و سیما

danesheroz1 خرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
انتقاد رییس سازمان نهضت سواد‌آموزی از صدا و سیما

دانش روز: معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با انتقاد از صداوسیما، گفت: در سال ۹۰ و ۹۱ تمام مکاتبات سازمان نهضت سوادآموزی با صدا و سیما برای تولید برنامه‌های سوادآموزی بی نتیجه بوده است

به گزارش دانش روز ، علی باقرزاده  با بیان اینکه بی‌سوادی پدیده چند علتی است، اظهار کرد: بی سوادی موضوعی است که علتهای مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی دارد.

وی ادامه داد: برای موفق بودن برنامه‌های در نظر گرفته شده جهت ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور، باید فرهنگ‌سازی در سطح گسترده ای صورت گیرد، فرهنگ‌سازی که منجر به ایجاد تقاضا شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مقام معظم رهبری و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی همواره بر عزم ملی و همکاری دیگر دستگاه‌ها و نهادهای کشور در جهت باسواد کردن افراد بی سواد، تاکید دارند، گفت: بر همین اساس صدا وسیما باید درخصوص برنامه های سوادآموزی با فرهنگ سازی، زمینه لازم را برای اجرا فراهم کند.

باقرزاده تصریح کرد: در سال ۹۰ و ۹۱ تمام مکاتبات سازمان نهضت سوادآموزی با صدا و سیما برای تولید برنامه سوادآموزی بی نتیجه بوده است و هر چقدر که شما در تلویزیون برای فرهنگ سازی و ایجاد تقاضا در خصوص سوادآموزی، برنامه مشاهده کرده اید، ما هم می بینیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شبکه های تلویزیونی کشورمان از شرایط مساعدی برخوردارند، گفت: چندین شبکه ملی متعدد تلویزیونی در حال حاضر وجود دارد، ضمن اینکه شبکه های استانی نیز فعال است که واقعاً وقتشان آزاد است.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور افزود: به طور مثال استانی مانند سیستان و بلوچستان که ۲۲درصد از افراد ۴۹-۱۰ سال این استان اظهار بی سوادی کردند، برای مسئولین این استان چه کار فرهنگی مهم تر از باسواد کردن این ۲۲ درصد جمعیت بی سواد است که در طول سال مجموع برنامه هایی که در خصوص سوادآموزی در آنجا تولید کردند، به یک ساعت هم نمی رسد.

به عبارتی در طول سال ۹۱ که پشت سر گذاشتیم، مجموع کاری که صدا وسیمای این استان برای نهضت سوادآموزی انجام داده، به یک ساعت نمی رسد. این چه طور همکاری است که صدا و سیما با نهضت سوادآموزی دارد؟

باقرزاده در پایان تاکید کرد: فرهنگ سازی و ایجاد تقاضا برای سوادآموزی، موضوع مهمی است که باید صداو سیما در این زمینه با نهضت سوادآموزی همراهی و همکاری داشته باشد.

 

منبع: پانا

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۶
کد خبر : 29334
بازدیدها: 347

پاسخی بگذارید »