سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتقاد امام جمعه نوشهر از خالی شدن مساجد به بهانه سریال های تلوزیونی

danesheroz2 تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
انتقاد امام جمعه نوشهر از خالی شدن مساجد به بهانه سریال های تلوزیونی

دانش روز:امام جمعه نوشهر از خالی شدن مساجد به بهانه برگزاری مسابقات فوتبال و پخش سریال‌های تلویزیونی انتقاد کرد

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام محمود مشایخ در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان با انتقاد شدید از نحوه و زمان برگزاری جام فوتبال و پخش سریال های تلویزیونی اظهارکرد: متاسفانه این نوع برنامه ها باعث شده تا مساجد از حضور مردم خالی بماند.

وی افزود: یک زمان در دوران خلافت امام حسن مجتبی(ع)، عده ای به بهانه سرد و گرم بودن هوا از همراهی آن حضرت در جنگ ها شانه خالی می کردند و امروز هم عده ای به بهانه فوتبال جام رمضان و فیلم های تلویزیونی از حضور در مساجد دوری می کنند.

خطیب نماز جمعه نوشهر با اشاره به غربت و مظلومیت شیعه در جهان اضافه کرد: اسلام، ماه رمضان و قرآن نیز در جامعه امروز ما غریب مانده است.

وی با انتقاد شدید از پوشش نامناسب و برخی رفتارهای روزه خواری علنی در جامعه افزود: امروز مملکت اسلامی به جایی رسیده است که در پوشاک فروشی ها، لباس مناسب برای دختران و زنان مومنه وجود ندارد و این جای تاسف دارد.

وی افزود: این غربت اسلام است که برخی در جامعه علناٌ روزه خواری و بی حجابی و بدحجابی می کنند و به مقدسات اسلامی و دینی بطور آشکارا توهین می کنند.

وی با اشاره به تاکیدات و هشدارهای رهبر انقلاب بر التزام جامعه به سبک زندگی اسلامی اظهار داشت: سبک زندگی در جامعه ایرانی بر اثر تبلیغات سوء دشمن به مسیر دیگری رفته است و این یک واقعیت تاسف بار است که معنویات از زندگی مردم در حال حذف شدن است.

وی در خصوص مصادیق سبک زندگی غیر اسلامی در جامعه عنوان کرد: زندگی همراه با ربا، سگ گردانی ها، پوشش های نامناسب و نازک بدن نما، دوستی های دختران و پسران، خودکشی ها، خرافات پنداری ها، فرهنگ فساد و کلاهبرداری و جعل اسناد و اسکناس به عنوان مصادیق سبک زندگی غیر اسلامی است.

امام جمعه نوشهر با توصیه بر ارائه فوری مدل سبک زندگی اسلامی از سوی دست اندرکاران و متولیان نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: سبک زندگی اسلامی مشتمل بر شش هزار سوژه زندگی از معرفت شناسی تا روش های زندگی فردی و اجتماعی می شود که باید از سوی متولیان امر تهیه و ارائه شود.

مشایخ با اشاره به الگوی زن اسلامی و نحوه پوشش آن در جامعه افزود: الگوی زنان جامعه بایستی برگرفته شده از پاکدامنی و عفت حضرت خدیجه و فاطمه زهرا(س) باشد.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه در دوران پیامبر اکرم با بخشش اموال و ثروت خود باعث شد تا رسول اکرم مورد حمایت قرار گیرد اظهار کرد: در دورانی که تحریم دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اعمال می شود، این وظیفه ثروتمندان و سرمایه داران جامعه است که با تابعیت از حضرت خدیجه(س)، اموال خود را صرف کشور و اسلام کنند.

خطیب نماز جمعه با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر انقلاب افزود: اگر دولت های قبل به عنوان دولت های سازندگی، کار و پیشرفت های علمی و صنعتی از سوی مقام معظم رهبری ارزیابی شدند دولت نهم و دهم با دوری از برخی امتیازخواهی ها و آرامش ها، حجم کار بالا و شتاب فراوان در کارکردها توانست به شعارهای انقلاب رنگ تازگی بدهد.

منبع: افکار نیوز

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۱
کد خبر : 39514
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »