سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتقاد از تبلیغ برخی محصولات آموزشی در صدا و سیما/عده ای فقط سود شخصی را لحاظ می کنند

danesheroz دی ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
انتقاد از تبلیغ برخی محصولات آموزشی در صدا و سیما/عده ای فقط سود شخصی را لحاظ می کنند

دانش روز : رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با انتقاد از تبلیغ برخی محصولات آموزشی در صدا و سیما، افزود: متاسفانه عده‌ای در حوزه تولید منابع آموزشی تنها سود شخصی خود را لحاظ می‌کنند

به گزارش دانش روز ، دکتر محمدیان جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد را یکی از اقدامات خوب و حسنه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دانست و گفت: ما باید به نحوی از ناشرین، مولفین و نویسندگان کتاب‌های آموزشی تجلیل کنیم و تلاش‌های آنها را ارج بگذاریم.
رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، به گستره تنوع مواد و رسانه‌های آموزشی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: دانش‌آموز علاوه برکتاب‌های درسی به کتاب‌ها و منابع کمک آموزشی نیاز دارند وما وظیفه داریم تا منابع آموزشی مناسب را به دانش‌آموزان، خانواده‌ها و معلمین معرفی کنیم.
محمدیان با تاکید بر اینکه شورای عالی آموزش و پرورش نظارت بر تولید منابع آموزشی را به سازمان پژوهش محول کرده است، افزود: هر محصولی که به‌طور مستقیم با جامعه ارتباط دارد، یک دستگاه نظارتی آن را تایید می‌کند تا خدای نکرده سلامت جامعه به خطر نیفتد.
رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به سوء استفاده برخی از ناشران از احساس خوب خانواده‌ها به فرزندانشان اشاره کرد و گفت: متاسفانه عده‌ای در حوزه تولید منابع آموزشی تنها سود شخصی خود را لحاظ می‌کنند و تولیداتی  را روانه بازار می‌کنند که تنها در کوتاه مدت باعث پیشرفت ظاهری کودکان می‌شود و در طولانی مدت اثرات مخربی بر فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان دارد.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها، صدا و سیما را به‌عنوان یک مرجع برای کالای مناسب می‌شناسند ، یادآور شد: صدا و سیما باید در زمینه معرفی منابع آموزشی توجه و دقت بیشتری داشته باشد که راهکارهای آن درمصوبه ۸۲۸ شورای عالی آموزش و پرورش که با امضای رئیس جمهور ابلاغ شده، دیده شده است.

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۲
کد خبر : 85964
بازدیدها: 244

پاسخی بگذارید »