دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتقاد آیت الله مکارم از گرانی دارو

danesheroz1 تیر ۶, ۱۳۹۲ ۰
انتقاد آیت الله مکارم از گرانی دارو

دانش روز: حضرت آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از گرانی دارو و هزینه های درمان، گفت: متاسفانه عده ای از مردم معتقدند دولت آن قدر که به فکر بعضی کارهای تشریفاتی مانند ورزش حرفه ای است به فکر هزینه دارو و درمان نیست.

به گزارش دانش روز، این مرجع تقلید، امروز در دیدار سیدرضا نیری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با تقدیر از فعالیت های این مجمع اظهار کرد: کمک به محرومان و نیازمندان از افضل اعمال و سبب نزدیکی به خداست.

وی ادامه داد: دومین اثر فعالیت های خیریه این است که عده ای در کار خیر شریک می شوند و با این کار خیرین به سوی بهشت رهنمون و عاقبت بخیر می شوند.

این مرجع تقلید، سومین ویژگی فعالیت های خیریه را کار تبلیغی برای نظام اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: با انجام کارهای خیر قدمی در راستای عزتمندی نظام اسلامی برداشته می شود و نشان دهنده آن است که نظام اسلامی نسبت به محرومان بسیار اهمیت قائل است.

وی با بیان این‌که «مشکلاتی برای بیماران وجود دارد و قیمت دارو هم بسیار گران شده است»، خطاب به مسئولان مجمع خیرین یادآور شد: سعی کنید با بیماران رابطه مستقیم داشته باشید و مشکلات را از زبان خود آن‌ها جویا شوید تا بتوانید گام بهتری در رسیدگی به بیماران و محرومان ایفا کنید.

وی اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای از مردم معتقدند دولت آن‌قدر که به فکر بعضی کارهای تشریفاتی مانند ورزش حرفه‌ای است به فکر هزینه دارو و درمان نیست.

این مرجع تقلید با بیان این که «باید نادرستی بعضی از برخوردهای مسئولان معلوم شود» تصریح کردند: برخی از رفتارها باید رسانه‌ای و عمومی شود تا تأثیری در رفتار مسؤولان و مدیران داشته باشد مثلا چگونه می‌توان باور کرد که برای کار خیر مالیات، عوارض و یا جریمه و هزینه‌های سنگین گمرکی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ خیرات را در کشور تغییر دهیم تا معلوم شود که همه مسئول هستند به کار خیر کمک کنند و در اجرای کارهای خیر سهیم باشند.

وی با اشاره به این‌که «حق گفتنی و گرفتنی است» گفت: از مسئولان و مدیران دولتی و نمایندگان مجلس می‌خواهیم که در انجام کارهای خیر به خیرین کمک کنند و موانع را از سر راه آن‌ها بردارند تا این امر مهم در کشور جایگاه و منزلت خود را پیدا کند.

در ابتدای این دیدار، سیدرضا نیری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این تشکل مردمی ارائه کرد و خواستار حمایتهای بیشتر از این مجمع شد.

(منبع : تابناک)

 

پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۰
کد خبر : 32624
بازدیدها: 300

پاسخی بگذارید »