یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتصابات استاندار کاملا غیر قانونی است

danesheroz1 مهر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
انتصابات استاندار کاملا غیر قانونی است

دانش روز: نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: ما انتصابات استانداری را با توجه به این که جرم است در سازمان بازرسی کل کشور هم پیگیری خواهیم کرد

به گزارش دانش روز، عزیز اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی در مورد انتخاب استاندار جدید البرز گفت: ما با توجه به نظر رئیس جمهور محترم و احترام به نظر ایشان علیرغم غیر بومی بودن استاندار با این انتصاب موافقت کردیم و طبق توافقی که با وزیر کشور داشتیم قرار بر این شد که عزل و نصب ها توسط استاندار با مشورت و تعامل نمایندگان مردم صورت بپذیرد، اما در نهایت برخلاف قرار قبلی انتصاباتی بدون تعامل و هماهنگی صورت گرفت.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: ما از زمان گذشته استاندار را می شناسیم اما در انتصابات صورت گرفته نقض قانون صورت گرفته است و مثلا برای فردی که بازنشسته بوده یا فردی که غیر سازمانی بوده و سابقه هیچ مسئولیت قبلی نداشته احکامی به عنوان معاون صادر شده است در حالی که حکم معاون را باید وزی رکشور امضا کند و همه این ها کاملا برخلاف قانون است.

وی در همین رابطه گفت: با توجه به موارد صورت گرفته ما طرح سوال از وزیر کشور را به مجلس ارائه کردیم که امروز توسط هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و ما این بحث را با توجه به این که جرم است در سازمان بازرسی کل کشور هم پیگیری خواهیم کرد.

اکبریان افزود: پیگیری و نظارت وظیفه ماست. بعضی ها در جایی مطرح کردن که انگارعده ای بوی دولت روحانی را احساس نکردن. ما هنگامی که آقای طاهری نماینده پارلمانی آقای محرابیان در دولت احمدی نژاد بودن هم اشکالات دولت احمدی نژاد را گوشزد می کردیم. ما وامدار رای مردم هستیم نه هیچ دولتی.

وی در پایان این پرسش را مطرح کرد که آیا در خود استان شخص مناسب و متخصص نبوده که از نیروهای غیر بومی استفاده شده چه آنکه حتی به ستاد آقای روحانی هم در البرز اعتنا نشده است.

 

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۸
کد خبر : 65728
بازدیدها: 176

پاسخی بگذارید »