جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ویژه کودکان انجام گرفت:

انتشار ۶ کتاب درباره زندگی امامان معصوم درموسسه دارالحدیث

danesheroz1 بهمن ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
انتشار ۶ کتاب درباره زندگی امامان معصوم درموسسه دارالحدیث

دانش روز: موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث در راستای عمومی‌ سازی مفاهیم دینی و ترویج سیره‌ی اهل بیت عصمت و طهارت، اقدام به نشر شش کتاب ویژه‌ی کودکان در موضوعات دینی و تاریخ زندگی اهلبیت کرده است

به گزارش دانش روز،

 موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث در راستای عمومی‌سازی مفاهیم دینی و ترویج سیره‌ی اهلبیت عصمت و طهارت، اقدام به نشر شش کتاب ویژه‌ی کودکان در موضوعات دینی و تاریخ زندگی اهلبیت کرده است. این شش کتاب شعر و داستان عبارتند از: «نوگل باغ پیامبر (ص)»؛ داستان زندگی امام حسن مجتبی (ع) نوشتۀ مجید محبوبی و تصویرگری حسین آسیوند برای گروه سنی ب و ج (هشت تا یازده سال). کتابی که با نثری شاعرانه و آهنگین به داستان‌هایی از وقایع مهم زندگی دومین امام معصوم (ع) می‌پردازد.

  «زیباترین سرزمین دنی»ا؛ نوشته زهرا عبدی و تصویرگری فانتزی اثر سمانه یاری برای گروه سنی ب (هشت تا نه سال). کتابی متشکل از داستان های کوتاه با مضامین اخلاقی مانند مهربانی، صبر و تلاش.

  «یار پیامبر (ص)»؛ زندگی نامه امام علی (ع) نوشته مجید محبوبی با تصویرگری حسین آسیوند برای گروه سنی ب و ج (هشت تا یازده سال). در این کتاب وقایع مهم زندگی نخستین امام معصوم (ع) برای کودکان با زبان داستان شرح داده شده است.

  مجموعه شعر کودک درباره امام زمان (عج) با عنوان «تولدت مبارک» سروده مریم زندی و تصویرگری سمانه یاری برای گروه سنی الف و ب (هفت تا نه سال). در این کتاب  شعرهای کوتاه با مضامین انتظار و ظهور حضرت حجت (عج) با فضای شاد و امیدبخش برای کودکان منتشر شده است.

  «خانه خدا در کوچه ماست»؛ نوشته سیدمحمد مهاجرانی و تصویرگری مینا محبت نیا برای گروه سنی ب و ج (هشت تا یازده سال)

مجموعه داستان های کوتاه در فضای امروز با محوریت مضمون یکی از سخنان معصومان (ع) درباره اهمیت و ارزش حضور در مسجد، براساس کتاب روایات «حکمت­نامه مسجد» تالیف آیت الله ری شهری

و «گل همیشه بهار»؛ نوشته مجید محبوبی و تصویرگری منصوره محمدی برای گروه سنی ب و ج (هشت تا یازده سال). در این کتاب وقایع مهم زندگی سومین امام معصوم (ع) برای کودکان به صورت داستان روایت می‌شود.

گفتنی است که مراسم رونمایی از این کتاب‌ها، صبح روز شنبه ۱۹ بهمن‌ماه مصادف با میلاد امام حسن عسکری (ع) در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی تربیتی هدایت واقع در قم، بلوار غدیر، کوچه ۸ برگزار می‌شود.

منبع: دانا

پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۱
کد خبر : 91928
بازدیدها: 390

پاسخی بگذارید »