جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتشار کتاب اقتصاد مقاومتی برای سوادآموزان

danesheroz1 بهمن ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
انتشار کتاب اقتصاد مقاومتی برای سوادآموزان

دانش روز: معاون مدیرکل نظارت و سنجش و ارزیابی سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: حدود یک سوم افراد جامعه هدف یعنی از ۵۰ سال به بالا کم سواد هستند.

 به گزارش دانش روز، عابدین بازگیر اظهار کرد: حدود یک‌سوم افراد جامعه هدف یعنی از ۵۰ سال به بالا کم‌سواد هستند. این در حالیست که سازمان نهضت سوادآموزی به عنوان متولی، هدایت و رهبری آموزش این دسته را بر عهده دارد تا بتواند از رجعت بی‌سوادی در دو بخش تحکیم و انتقال جلوگیری کند.

به گفته وی، در بخش تحکیم افراد، ۲۰۰ ساعت آموزش برگزار می‌شود و در بخش انتقال نیز فرد ۸۰۰ ساعت آموزش را با اختیار یا فردی می‌گذراند که به مسابقات کتابخوانی یا مطالعه کتب اعلام شده به این دوره دسترسی دارد.

وی رویکرد سواد آموزی جدید را آموزش همراه با مهارتهای زندگی اعلام کرد و افزود: امسال با توجه به نامگذاری سال به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، کتاب اقتصاد مقاومتی چاپ و برای ۵۰ هزار نفر از سوادآموزان در کشور به مسابقه گذاشته شد.

معاون مدیرکل نظارت و سنجش و ارزیابی سازمان نهضت سوادآموزی کشور عنوان کرد: سواد نخستین ابزار توسعه است و یکی از شاخص‌های فرهنگی که مجامع بین‌المللی آن را رصد می‌کنند، مبحث سواد بوده و امروز جایگاه نظام اسلامی در این بخش خوب است.

بازگیر اظهار کرد: بیش از ۹۲ درصد جامعه هدف ما از گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال با سواد هستند، در حالی که قبل از انقلاب کمتر از ۵۰ درصد بود و این شاخص فعالیت مستمر سازمان نهضت سواد آموزی در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در سند آموزش که باید تا سال ۱۳۹۵ آماده شده باشد یکی از شاخص‌ها کاهش بیسوادی است که نظام ما موفق عمل کرده و در حال حاضر هم امکانات پذیرش در جذب بیسوادان یا کم سوادان فراهم است.

معاون مدیرکل نظارت و سنجش و ارزیابی سازمان نهضت سوادآموزی کشور تاکید کرد: انگیزه حضور را باید مهیا کرد و در راهکار انگیزه از همگان استمداد می‌طلبیم و هم اکنون آموزش‌های نهضت سواد آموزی در خیلی از جاها حتی به صورت فردی و چهره به چهره است که اهمیت استمرار و تلاش برای ریشه کن شدن کامل بیسوادی در کشور است چرا که با سواد و آگاهی می‌توان الگوهای اسلامی و ارزش‌های انقلاب را بهتر ترویج کرد.

منبع: ایسنا

سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۶
کد خبر : 93070
بازدیدها: 318

پاسخی بگذارید »