شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتشار ویژه‌نامه سبک زندگی پایدار اسلامی-ایرانی مطابق با مدارس کشور

danesheroz بهمن ۱۷, ۱۳۹۱ ۰

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدوارم بتوانیم بسته متناسب به تمام مدارس کشور را ابلاغ کنیم و در همین راستا ویژه نامه‌‍‌ای تحت عنوان سبک زندگی پایدار اسلامی – ایرانی منتشر خواهد شد

به نقل از  پانا، محمد ابراهیم محمدی امروز در دومین نشست “بسته اجرایی سبک زندگی پایدار اسلامی- ایرانی در مدارس” اظهار کرد: نقد و بررسی سبک زندگی پایدار اسلامی – ایرانی در حوزه دانش آموزی است و معتقدیم سبک زندگی همزاد انسان است و گفتگویی نیست که تازه متولد شده باشد مانند مناسک، شیوه ها و قالب های سبک زندگی.
وی افزود: سبک زندگی رگه‌هایی از روان شناسی، اجتماعی و دینی دارد و حتی نوع پوشش و آرایش و ارتباطات اجتماعی نیز جزو سبک زندگی انسان هاست، بنابراین سبک زندگی با همه چیز در آمیخته شده است.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آنچه رهبر معظم انقلاب در سفر اخیر خود به استان خراسان شمالی فرمودند، نوعی بازاحیا است، زیرا ایشان با مطرح کردن این بحث ایستی اعلام کردند برای بازگشت به قبل، به نظر می رسد اگر این مطلب از طرف ایشان مطرح نمی‌شد فاصله زیادی با سبک زندگی اسلامی – ایرانی می گرفتیم.
وی تصریح کرد: بسیاری از آداب ما مانند غذا خوردن که به تاکید اسلام و سبک زندگی ایرانی باید به روی سفره باشد، اما امروز با ورود سبک زندگی غربی باید روی میز نشست یا ایستاده غذا خورد که قبیل همین موارد در بسیاری از موارد زندگی ما ورود پیدا کرده است.
محمدی یادآور شد: هدف از طرح این بسته آن نیست که این طرح باید اجرا شود، بلکه قصد داریم با نظرات دوستان بسته‌ای را ارائه کنیم تا در شئونات مختلف علاجی برای سبک های زندگی باشد و این بسته مختص سبک زندگی داخل مدارس است.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اذعان داشت: امیدواریم دوستان با مطالعه دقیق این بسته راهکارهای مناسبی ارائه دهند تا بتوانیم بسته متناسب به تمام مدارس کشور ابلاغ کنیم و در همین راستا ویژه نامه‌‍‌ای تحت عنوان سبک زندگی پایدار اسلامی – ایرانی منتشر خواهد شد.
وی با بیان اینکه متاسفانه با ورود سبک زندگی غربی برخی بیماری های نو پدید که مختص جامعه غرب و اروپا است، وارد جامعه ماشده است، گفت: زندگی سالم یکی از بحث های اجرای بسته سبک زندگی پایدار اسلامی – ایرانی است و از گزاره هایی که باید مورد توجه قرار گیرد، معرفی الگوهای مناسب در این زمینه است که در قالب های داستانی و یا داستانک تحول عظیمی در افراد دارد.
محمدی اضافه کرد: کتاب سنن النبی که اثری ماندگار از علامه طباطبایی است، فرازهای خواندنی از سیره پیامبر (ص) ارائه کرده و ما قصد داریم پایه نظری از قرآن و احادیث استخراج کنیم و اینکار برای تغییر سبک زندگی باید از دوره ابتدایی شروع کرد.

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۱۶
کد خبر : 5880
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »