یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتشار نتایج کنکور دکتری ۹۲ در روز سه‌ شنبه

danesheroz1 شهریور ۹, ۱۳۹۲ ۰
انتشار نتایج کنکور دکتری ۹۲ در روز سه‌ شنبه

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۲ در روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور ماه خبر داد و گفت: ۱۰ هزار و ۸۰۹ نفر در آزمون دکتری پذیرفته شده اند.

به گزارش دانش روز، حسین توکلی افزود: از میان ۱۰ هزار و ۸۰۹ نفر پذیرفته شده در آزمون دکتری سال ۹۲، تعداد ۸۱۸۰ نفر در دوره روزانه، ۱۰۷۴ نفر در نوبت دوم، ۲۳۵ نفر در پیام نور، ۱۵۳ نفر در مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و ۱۱۶۷ نفر در پردیس‌های خودگردان پذیرفته شده‌اند.

وی افزود: در آزمون ورودی دوره نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲، ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۹ هزار و ۶۹۵ نفر زن و ۱۲۸ هزار و ۱۷۱ نفر مرد بودند و به عبارت دیگر ۴۱.۱۷ درصد داوطلبان زن و ۵۸.۸۳ درصد آنان مرد بودند.

توکلی گفت: تعداد داوطلبان آزمون دکتری ۹۲ نسبت به سال گذشته افزایش ۳۹ هزار و ۴۱۳ نفری داشت. همچنین از تعداد افرادی که ثبت نام کرده اند تعداد ۱۸۶ هزار و ۷۴۷ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۴۱ هزار و ۱۱۹ نفر در این آزمون غایب بودند.

وی یادآور شد: از میان داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، ۴۵ هزار و ۴۳۸ نفر در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۱۳۴ داوطلب اقدام به انتخاب رشته کردند و در نهایت از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۳۸ نفر زن و ۲۲ هزار و ۸۹۶ نفر مرد بودند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: از مجموع افرادی که انتخاب رشته کرده‌اند تعداد ۲۱ هزار و ۲۰۳ داوطلب در ردیف معرفی شدگان برای شرکت در مصاحبه یک کد رشته محل یا دو کد رشته محل یا سه کد رشته محل یا چهار کد رشته محل یا پنج کد رشته محل قرار گرفتند.

توکلی با اشاره به زمان ثبت‌نام پذیرفته‌ شدگان در روزهای یکشنبه،‌ دوشنبه و سه شنبه ۱۷، ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه، گفت: در صورتی که دانشگاهی زمان ثبت‌نام خود را اعلام نکرده است داوطلبان باید با در دست داشتن مدارک خود در روزهای مذکور برای ثبت‌نام به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

منبع:مهر

شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۶
کد خبر : 55690
بازدیدها: 337

پاسخی بگذارید »