سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتشار کتاب راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۲ از امروز

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
انتشار کتاب راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۲ از امروز

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور در هفته آینده خبر داد و اعلام کرد: توزیع کتاب و ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ از امروز دوشنبه، هفتم مردادماه آغاز می شود.

  به گزارش دانش روز، حسین توکلی افزود: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، فرآیند انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ از روز پنج شنبه، ۱۷ مردادماه آغاز می شود و تا روز سه شنبه، ۲۲ مردادماه ادامه خواهد داشت.

وی درباره تسهیلات سازمان سنجش برای انتخاب رشته های تحصیلی داوطلبان کنکور امسال، اظهار داشت: به منظور کمک بیشتر به داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۲، ویرایش پنجم کتاب «انتخاب رشته، انتخاب آینده» از روز دوشنبه، هفتم مردادماه ۹۲ توزیع خواهد شد.

توکلی ادامه داد: این کتاب دربردارنده اطلاعات مناسبی درخصوص انتخاب رشته و مسائل مرتبط با آن است و در ویرایش جدید، تغییرات آیین نامه ها و قوانین مربوط به سنجش و گزینش دانشجو لحاظ شده و درعین حال، مطالب آن به پنج فصل کاهش یافته و نکات مورد نیاز داوطلبان به طور مشخص تر مطرح شده است.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش، داوطلبان می توانند از روز دوشنبه، هفتم مردادماه به مراکز مشخص شده در اطلاعیه سازمان سنجش که فهرست آنها بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار دارد مراجعه و نسبت به تهیه این کتاب اقدام کنند.

وی به توزیع ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته همزمان با کتاب انتخاب رشته، انتخاب آینده اشاره کرد و گفت: ویژه نامه انتخاب رشته سال ۱۳۹۲ با تمرکز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه شده و اطلاعات مفیدی در اختیار آنها قرار می دهد و توزیع آن همراه با نشریه پیک سنجش روز دوشنبه، هفتم مردادماه ۹۲ صورت خواهد گرفت.

توکلی به داوطلبان توصیه کرد قبل از انتخاب رشته از تسهیلات سازمان سنجش برای انتخاب دقیق تر و بهتر رشته های تحصیلی استفاده کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته نیز یکی دیگر از تسهیلات سازمان سنجش برای کمک به انتخاب رشته داوطلبان است و این امکان را به داوطلب می دهد که بر حسب مورد، با توجه به وضعیت علمی و نمره خود که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ کسب کرده است خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسری سال ۹۱ مقایسه و امکان قبولی خود را مشاهده کند.

وی یادآور شد: ین نرم افزار پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۲ و قبل از شروع انتخاب رشته های تحصیلی از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ در قالب کارنامه تنظیم شده و از روز ۱۲ مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

منبع:پانا

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۱
کد خبر : 43859
بازدیدها: 582

پاسخی بگذارید »