جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرعامل انتشارات مدرسه در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

انتشار زندگینامه شهدای هسته‌ای برای محصلان/ تجهیز کتابخانه‌ کلاس‌های درس

atena92 اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
انتشار زندگینامه شهدای هسته‌ای برای محصلان/ تجهیز کتابخانه‌ کلاس‌های درس

مدیرعامل انتشارات مدرسه به انتشار دوره کامل زندگی شهدا اشاره کرد و گفت: در برنامه امسال در نظر داریم مجموعه کامل زندگینامه شهدای هسته‌ای را منتشر کنیم

به نقل از فارس؛  سیدعبدالحسین هاشمی، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه) در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار داشت: این انتشارات وابسته به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش وزارت آموزش و پرورش است که در جهت سیاست‌های این سازمان و تقویت مباحث درسی، تولیدات دارد.

وی ادامه داد: تولیدات انتشارات مدرسه از پیش‌دبستانی شروع می‌شود و تا پیش‌دانشگاهی ادامه دارد؛ همچنین کتاب‌هایی نیز برای معلمان و مدیران مدارس منتشر می‌کنیم.

* تولید و تجدید چاپ ۱۱۱۱ عنوان کتاب

هاشمی به تعداد تولید کتب آموزشی در سال ۹۱، اشاره کرد و گفت: در سال ۹۱، ۱۴۶ عنوان کتاب به عنوان چاپ اول داشتیم و ۹۶۵ عنوان کتاب نیز تجدید چاپ شد و در مجموع در سال ۹۱، ۱۱۱۱ عنوان کتاب، چاپ کردیم.

وی اضافه کرد: کتاب‌ها در موضوعات و دوره‌های مختلف چاپ می‌شود و مراحل کارشناسی زیادی را می‌گذراند؛ حتی برای بعضی از کتاب‌ها چند مرحله کارشناسی انجام می‌شود.

این مقام مسئول در انتشارات مدرسه توضیح داد: کارشناسان کتب تولید شده از انتشارات مدرسه، کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معلمان مجرب در آموزش و پرورش، اساتید دانشگاه‌ها و نویسندگان با تجربه است.

مدیرعامل انتشارات مدرسه به کتاب‌هایی که دارای تجدید چاپ بالا بودند، اشاره کرد و اظهار داشت: در دوره پیش‌دبستانی، کتاب انس با قرآن کریم را در سال ۹۰ چاپ کردیم که تا سال ۹۱، ۶۸ بار تجدید چاپ شد. وی ادامه داد: کتاب‌های انتشارات مدرسه مانند کتاب درسی نیست که بالاجبار در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد و تهیه آنها اختیاری است.

* انتشار زندگینامه شهدای هسته‌ای

هاشمی به انتشار دوره کامل زندگی شهدا اشاره کرد و گفت: در برنامه امسال در نظر داریم مجموعه کامل زندگینامه شهدای هسته‌ای را منتشر کنیم.

وی اضافه کرد: البته برنامه انتشارات زندگینامه افراد صاحب‌نظر و علمی‌ و زندگی دانشمندان گذشته را در دست چاپ داریم و برخی نیز منتشر شده است.

مدیرعامل انتشارات مدرسه با بیان اینکه محتوای کتب تولید شده رویکرد تربیتی دارد، افزود: در جهت سیاست‌های آموزش و پرورش و تقویت مباحث درسی تولید می‌شود.

مدیرعامل انتشارات مدرسه به طرح تجهیز کتابخانه‌های کلاسی اشاره کرد و اظهار داشت: این  طرح را دو سال است به طور جدی شروع کردیم و با مدارس مشارکت خوبی داریم.

وی ادامه داد: در تولید کتاب‌های جدید به سمت نرم‌افزار نیز رو آوردیم و برخی کتاب‌ها با نرم‌افزار به فروش می‌رسد.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۶
کد خبر : 14758
بازدیدها: 169

پاسخی بگذارید »