یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتشار دو مجلد دیگر از دانشنامه قرآنی نوجوان

danesheroz1 بهمن ۹, ۱۳۹۲ ۰
انتشار دو مجلد دیگر از دانشنامه قرآنی نوجوان

دانش روز: حجت الاسلام والمسلمین علی خراسانی مدیر اجرایی این دایره‌المعارف از پایان تدوین جلد دوم دانشنامه قرآنی نوجوان خبر داد و افزود: جلد دوم نیز ادامه حرف «الف» است و شامل ۱۰۰ مقاله تخصصی است

 به گزارش دانش روز، وی ادامه داد: این اثر متناسب با مقطع سنی نوجوانان نوشته شده و لذا از ادبیات ویژه نوجوان برخوردار است و مدخل‌های آن ویژه نوجوانان و به صورت رنگی آمده شده است. موضوعاتی مثل استثمار، استغفار، استعازه و پناه به خدا، استقبال، احقاق حق، اصراف، اسرافیل،‌ اسم اعظم، اسماء خداوند، اسماعیل، اصحاب فیل از موضوعاتی است که در جلددوم به کاررفته اند.

خراسانی گفت: ما در دانشنامه قرآن نوجوان تلاش داریم تا آموزه‌ها و معارف قرآن را در قالب نثری که متناسب با دانش آموزان است، بیان کنیم، از این جهت دو تیم مشترک یکی متخصص در حوزه کودک و نوجوان که بحث تالیف و نگارش مقالات را بر عهده دارند و دیگری تیم قرآنی و آشنا با آموزه های قرآنی و مباحث تفسیر که بحث قرآنی آن را در نظر دارند و نظارت می کنند.

وی ادامه داد: مجموعه کاری که ما برای دانشنامه نوجوان در نظر گرفته‌ایم، حدود هزار و ۲۰۰ موضوع به همراه ۱۲۰۰ مقاله است، در هر یک از موضصوعات مقاله‌ای ارائه می شود. که این ۱۲۰۰ موضوع را در ۱۲ جلد ارائه خواهیم کرد.

خراسانی گفت: جلد دوم هم اینک در حال صفحه آرایی و طی کردن مراحل پیش از چاپ است، و به زودی منتشر می‌شود. هم چنین جلد سوم نیز در دست تدوین است که به مقالاتی با موضوع بنی‌امیه، بنی‌هاشم، بهشت، پیروزی و… می پردازد.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به گرانی کاغذ و استفاده از تصاویر رنگی هزینه تولید و انتشار دانشنامه بالا رفته و در نهایت جلد اول با قیمت ۲۹ هزار تومان روانه بازار نشر شد که طبیعتاً‌ در سبد خرید بسیاری از خانواده‌ها قرار نگرفت و لذا استقبالی که مورد انتظار ما بود انجام نشد. اما جای آن است که آموزش و پرورش وارد میدان شده و این دانشنامه را در برنامه مطالعاتی دانش‌آموزان قرار دهد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

 

 

چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۱
کد خبر : 90382
بازدیدها: 670

پاسخی بگذارید »