جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتشار دفترچه های ۲ بخشی انتخاب رشته کنکور از ۱۵ مرداد

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
انتشار دفترچه های ۲ بخشی انتخاب رشته کنکور از ۱۵ مرداد

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۲، جزئیات دفترچه انتخاب رشته را تشریح کرد

 به گزارش دانش روز، حسین توکلی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی حاوی شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی آینده، نحوه انتخاب رشته، کد رشته محلهای تحصیلی هر یک از گروههای آزمایشی از روز سه شنبه ۱۵ مرداد سال جاری بر روی سامانه سازمان سنجش قرار داده می شود.

 وی ادامه داد: هر یک از دفترچه های انتخاب رشته در دو بخش به این شرح تهیه شده است، بخش اول حاوی ضوابط و شرایط و همچنین نحوه انتخاب رشته و پذیرش دانشجو، کد رشته محلهای تحصیلی و غیره طبق آزمون سراسری سال جاری برای داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتیجه اولیه آزمون بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از دوره یا دوره های خاصی هستند، تنظیم شده است.

 مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به بخش دوم دفترچه انتخاب رشته، اظهار داشت: بخش دوم حاوی کد رشته محلهای تحصیلی که طبق سوابق تحصیلی دیپلم متوسطه( سال سوم آموزش متوسطه) پذیرش در آنها صورت می گیرد.

 به گفته توکلی، انتخاب رشته های تحصیلی توسط سازمان سنجش آموزش کشور طی روزهای ۱۷ تا ۲۲ مرداد صورت می گیرد و سازمان سنجش تسهیلاتی را برای انتخاب رشته پیش بینی کرده است.

 وی خاطرنشان کرد: این سازمان در نظر دارد قبل از انتخاب رشته توسط داوطلبان، طبق کارنامه نتیجه آزمون مذکور و به منظور راهنمایی بیشتر آنان در انتخاب کد رشته محلهای تحصیلی، تسهیلاتی از جمله نرم افزارهای آموزشی به موقع در اختیار آنان قرار دهد.

منبع:مهر

 

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
کد خبر : 37809
بازدیدها: 214

پاسخی بگذارید »