جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتخاب ۴۲ طرح دانش آموزی در جشنواره خوارزمی

danesheroz1 آذر ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
انتخاب ۴۲ طرح دانش آموزی در جشنواره خوارزمی

دانش روز: دبیر بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی، از انتخاب ۴۲ طرح به عنوان برگزیده کشوری در بخش دانش آموزی خبر داد

به گزارش دانش روز، حسن ساعی دهقان،  گفت: از مجموع این طرح ها، ۳ طرح حائز رتبه نخست، ۱۱ طرح موفق به کسب رتبه دوم و ۲۸ طرح حائز رتبه سوم شدند.

 دبیر بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی با تاکید بر این که  ۲۰ هزار و ۵۴۸ طرح  از سوی دانش آموزان و هنرجویان به دبیرخانه های استانی جشنواره ارائه شد، افزود: پس از بررسی کارشناسی استانی، یک هزار و ۹۱ طرح منتخب استانی به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

 وی  با اشاره به اینکه طرح ها در ۱۶ گروه تخصصی مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار گرفته است، تصریح کرد: از مجموع طرح های برگزیده، ۲ طرح مربوط به گروه علمی برق و الکترونیک، ۵ طرح درحوزه رایانه، ۱ طرح مربوط به مکانیک، ۴ طرح مربوط به علوم زیستی و پزشکی، ۳ طرح در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی، ۱ طرح مربوط به فیزیک و نجوم و ۳ طرح مربوط به رشته شیمی است .

دهقان اضافه کرد: ۲ طرح مربوط به رشته نانوفناوری، ۱ طرح در رشته ریاضی، ۸ طرح در زمینه زبان و ادبیات فارسی، ۲ طرح مربوط به رشته علوم اسلامی، فلسفه و ادیان، ۲ طرح در زمینه علوم اجتماعی و ۸ طرح مربوط به رشته هنر و معماری است.

 دبیر جشنواره در خصوص تعداد طرح های برگزیده استان ها گفت: ۲۰ استان دارای طرح های برگزیده کشوری می باشند که شهر تهران با ۱۰ طرح در جایگاه نخست قرار گرفت، فارس با ۴ طرح  دوم شد، آذربایجان شرقی و بوشهر هر یک با ۳ طرح حائز رتبه سوم ، و استان های خراسان جنوبی، خوزستان، سمنان، قزوین، کرمان، همدان ویزد هر کدام با دو طرح چهارم و استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، شهرستان های تهران، قم، گلستان، مازندران و مرکزی با یک طرح حائز رتبه پنجم شدند .

سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۹
کد خبر : 79178
بازدیدها: 522

پاسخی بگذارید »