جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

انتخاب رشته دانش‌ آموزان براساس ساختار نظام آموزشی ۶-۳-۳

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
انتخاب رشته دانش‌ آموزان براساس ساختار نظام آموزشی ۶-۳-۳

دانش روز: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس سند تحول و اجرای نظام آموزشی ۶-۳-۳و برگزاری کلاس هفتم ،از این پس دانش آموزان با ورود به کلاس نهم انتخاب رشته می کنند

به گزارش دانش روز، ابراهیم سحرخیز افزود: دانش آموزانی که از امسال در کلاس هفتم تحصیل می کنند در کلاس نهم باید انتخاب رشته کنند اما دانش آموزانی که همچنان براساس نظام قدیم تحصیل می کنند، همچون سنوات گذشته در پایه اول متوسطه انتخاب رشته خواهند کرد.

وی اضافه کرد: انتخاب رشته در کلاس نهم به تدریج طی دو سال دیگر به صورت کامل اجرایی خواهد شد چرا که لازم است دانش آموزان کلاس هفتم وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

سحرخیز تاکید کرد نمرات درسی سال هفتم و هشتم در انتخاب رشته دانش آموزان به عنوان یکی از فاکتور های انتخاب رشته حائز اهمیت است.

وی افزود: پیش از این مشاوران در زمینه هدایت تحصیلی در مقطع راهنمایی فعالیت داشتند اما به منظور انتخاب رشته دانش آموزان در پایه اول متوسطه ، مشاوران در مقطع متوسطه مشغول به خدمت شدند.

وی یادآور شد از این پس در راستای اجرای نظام آموزشی جدید و از آن جایی که دانش آموزان باید در کلاس نهم(پایه سوم متوسطه سابق یا سوم متوسطه اول) انتخاب رشته کرده و از سال اول متوسطه دوم در رشته انتخابی خود، ادامه تحصیل دهند، مشاوران برای هدایت تحصیلی دانش آموزان در مقطع متوسطه فعال خواهند بود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تمام مشاورانی که در مقطع متوسطه فعالیت داشتند به متوسطه اول منتقل می شوند البته این به آن معنا نیست که در متوسطه دوم از مشاوره بی نیاز هستیم چرا که امیدواریم در آینده وضعیت آموزش و پرورش دگرگون شده و در زمینه استخدام ها به این وزارتخانه اجازه استخدام و بکارگیری نیرو به ویژه مشاوره داده شود.

سحرخیز اضافه کرد: با بکارگیری نیرو، امیدواریم، تا مشاوره در مقطع ابتدایی نیز تامین شود.

وی اضافه کرد: براساس استاندارد باید به ازای هر ۱۲ دانش آموز، یک ساعت مشاوره ارایه شود که البته ممکن است این شاخص برای مدارس خاص(همانندشاهد وشبانه روزی )تغییروبه ازای هر هشت نفر دانش آموز یک ساعت مشاوره اختصاص یابد.

منبع:پانا

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۵
کد خبر : 56840
بازدیدها: 293

پاسخی بگذارید »