پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان البرز

danesheroz1 مهر ۳۰, ۱۳۹۲ ۱
انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان البرز

دانش روز: معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز اقدامات این اداره را در رابطه با انتخابات شورای دانش آموزی در استان البرز تشریح کرد.

به گزارش دانش روز، آخوندی در گفتگو با خبرنگار دانش روز، گفت: همزمان با سراسر کشور شانزدهمین دوره انتخابات شورای دانش درسطح مدارس استان البرز در دوره های تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود.

وی افزود: طبق بخش نامه ارائه شده از سوی آموزش و پرورش اعلام شد، دانش آموزان آمادگی خود را به دفاتر معاونت پرورشی اعلام کردند که اعضای شورای انتخاب شده  ۵ ـ ۷ ـ ۹ و۱۱ نفر می باشند که تعداد این اعضا با توجه به آمار مدارس انتخاب می شوند که ۲ عضو علی البدل را نیز شامل می شود.

آخوندی در ادامه گفت: فردا ۱ آبان این انتخابات در تمامی مدارس برگزار می شود که مراسم متمرکز استانی انتخابات شورای دانش آموزی در دبیرستان آینده سازان مهرشهر کرج از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز و به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج ساعت ۹/۳۰ برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری انتخابات دانش آموزی را آشنا کردن دانش آموزان با انتخابات و تصمیم گیری های اجتماعی، آگاهی نسبت به مسائل پیرامون خود در محیط آموزشی و تقویت روحیه مشارکت طلبی و تعامل در دانش آموزان عنوان کرد.

آخوندی بهره گیری مدارس از این انتخابات و برگزاری جلسات در جهت مسائل محیط آموزشی و مشارکت دانش آموزان در سطح مدارس را از اهداف این اداره دردوره های پیشین عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد این مهم در جهت تعامل دانش آموزان در مدارس نقش مهمی داشته باشد.

اعضای انتخابی درانتخابات شورای دانش آموزی به شرح  ذیل می باشند:

ترکیب اعضای شورای  دانش آموزی در مدارس ابتدایی (دوره اول ) برحسب  تعداد  دانش آموزان  پایه سوم خواهد بود ( تا ۱۰۰ نفر دانش آموز ۵ نفر عضواصلی و ۲ نفر علی البدل / از ۱۰۱ تا۱۵۰ دانش آموز ۷ عضو اصلی و ۲عضو علی البدل / از ۱۵۱ به بالا ۹ عضو اصلی و ۲عضو علی البدل انتخاب می شوند ) و ترکیب اعضا در مدارس دارای شش پایه ابتدایی برحسب  تعداد  دانش آموزان  پایه سوم تا ششم  خواهد بود، هم چنین  ترکیب اعضای شورای دانش آموزی در مدارس متوسطه ( دوره اول و دوم ) برحسب تعداد  کل دانش  آموزان  آن واحد  آموزشی تا  ۲۵۰دانش آموز، ۵ عضو  اصلی و ۲ عضوعلی البدل  / از ۲۵۰ تا ۳۵۰ دانش آموز، ۷ عضواصلی و ۲ عضو علی البدل / از ۳۵۰ تا ۵۵۰  دانش آموز، ۹ عضو اصلی  و ۲ عضو علی البدل / از ۵۵۰ نفر دانش آموز به بالا ۱۱ عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل انتخاب می شوند.

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۵
کد خبر : 68698
بازدیدها: 749

یک دیدگاه »

  1. هستی مهر ۳۰, ۱۳۹۳ در ۹:۱۴ ب٫ظ - Reply

    جالب نبود

پاسخی بگذارید »