سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آيت الله امامي كاشاني:

انتخابات ایران دنیا را شگفت زده کرد/ ملت مصر مراقب نقشه های دشمنان باشند

danesheroz تیر ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
انتخابات ایران دنیا را شگفت زده کرد/ ملت مصر مراقب نقشه های دشمنان باشند

دانش روز :امام جمعه موقت تهران با تقدیر از حضور حماسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد : این حضور پرشور و با آرامش مردم در این انتخابات دنیا را متعجب و شگفت زده کرد .

آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران افزود : این انتخابات با برنامه ریزی های انجام شده و آرامش آن می تواند در دنیا بصورت یک الگو مطرح شود .
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: حضور حماسی مردم در این انتخابات سبب شد تا کار به مرحله دوم کشیده نشود و درهمان مرحله اول ملت را شاد کرد .
آیت الله امامی کاشانی دعای مردم و رهبر معظم انقلاب را در خلق این حماسه سیاسی ثمر بخش دانست و گفت: این پیروزی را به آقای روحانی با آن همه سوابق حوزوی ، دانشگاهی و انقلابی قبل از پیروزی انقلاب، قانونگذاری و اجرایی تبریک می گویم وامیدواریم خداوند به ایشان کمک کند تا بتواند به بهترین وجه امور اجرایی کشور را مدیریت کنند .
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه تنفیذ حکم ریاست جمهوری و رای مردم توسط ولی فقیه براساس بند ۹ اصل ۱۱۰ قانون اساسی است ، افزود : این تنفیذ رای مردم اسلامیت نظام را تضمین می کند .
وی به همزمانی تنفیذ حکم ریاست جمهوری روحانی با ماه مبارک رمضان اشاره کرد وادامه داد : این تنفیذ در ماه فیض خدا بدست مقام معظم رهبری انجام می شود که تقارن مبارکی است .
امام جمعه موقت تهران با گرانبها خواندن اصول مربوط به ولی فقیه در قانون اساسی گفت: باید به روح بزرگ امام خمینی (ره ) و شهدا انقلاب که پیش بینی چنین روزهایی را داشتند درود وسلام فرستاد که چنین یادگارهای ارزشمندی برای ما بجا گذاشتند .
امامی کاشانی همچنین در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه به حوادث مسجد گوهرشاد مشهد اشاره کرد و افزود: رضاخان خبیث و نیروهای او به مردمی که به کشف حجاب توسط او اعتراض کرده بودند دستور حمله داد و هزاران نفر در این روز کشته شدند که ما به این شهدا درود و به رضا خان و ایادی او نفرین می فرستیم .
وی همچنین به تحولات کشور مصراشاره کرد وادامه داد: مصر از متمدن ترین و دارای باظرفیت ترین کشورهای اسلامی بوده و ملت مصر در دامن اسلام رشد و پرورش یافته است .
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه پشت صحنه تحولات مصر دشمنان هستند گفت: ملت مصر باید مراقب نقشه های دشمنان باشد و به حرفهای آنها گوش ندهند .
خطیب نماز جمعه تهران افزود: در کشورمصر رهبری عدل ، فقاهت و ولایت نیست واین نعمتی که در کشور ماست درجای دیگری وجود ندارد.

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۴
کد خبر : 36847
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »