پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امکان انتخاب رشته کنکوری‌های غایب

danesheroz2 تیر ۶, ۱۳۹۲ ۰
امکان انتخاب رشته کنکوری‌های غایب

دانش روز: رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز رقابت یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ داوطلب از صبح امروز از امکان انتخاب رشته داوطلبان غایب در آزمون خبر داد.

به گزارش دانش روز، دکتر ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون سراسری سال ۹۲ در دانشگاه امیرکبیر در جمع خبرنگاران، با اشاره به افزایش ۱۸ هزار نفری ظرفیت پذیرش دانشجو، اظهارکرد: داوطلبانی که در آزمون غایب بوده‌اند و یا در کل آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت‌نام نکرده‌اند نیز می‌توانند رشته‌های بدون آزمون را در انتخاب رشته انتخاب کنند.

وی افزود: امسال ۱۰ هزار رشته محل در دوره بدون آزمون پذیرش دانشجو خواهند داشت.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تعداد ۲۰۰ هزار نفری داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی، تصریح کرد: کلید سوالات از یکشنبه ( نهم تیرماه) و نتایج اولیه دوازدهم مرداد ماه اعلام خواهد شد.

خدایی، تجمیع کنکور دانشگاه آزاد و سازمان سنجش را یکی از تفاوت‌های کنکور امسال با سال‌های گذشته دانست و گفت: سازمان سنجش تنها متولی برگزاری کنکور است، اما بقیه امور از جمله انتخاب رشته، گزینش داوطلبان و اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد انجام می‌شود.

وی درباره احتمال برگزاری یا عدم برگزاری کنکور در سال ۹۳، تاکید کرد: کنکور ۹۳ برگزار خواهد شد، چرا که در صورت تصویب طرح نهایی سنجش و پذیرش دانشجو در مجلس، ۸۵ درصد ظرفیت‌های کل آموزش عالی در پنج سال بدون آزمون خواهد بود، اما برای ۱۵ درصد رشته‌های پرداوطلب آزمون برگزار می‌شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هفت درصد کل پذیرش به صورت با آزمون و ۹۳ درصد برای رشته‌های بدون آزمون است که در کل ۶۷۷ هزار داوطلب پذیرفته می‌شوند.

منبع: ایسنا

پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۰
کد خبر : 32458
بازدیدها: 283

پاسخی بگذارید »