دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امکانات فرهنگی و آموزشی دانش آموزان خلخالی ناکافی است

danesheroz1 بهمن ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
امکانات فرهنگی و آموزشی دانش آموزان خلخالی ناکافی است

دانش روز: فرماندار خلخال از ناکافی بودن امکانات فرهنگی و آموزشی دانش آموزان در این شهرستان خبر داد

به گزارش دانش روز، هوشنگ محمدی روز پنجشنبه در همایش تشکل ها و اعضای شوراهای دانش آموزی خلخال گفت: دانش آموزان آینده سازان کشور و محور توسعه علمی بوده و توجه به این قشر از جامعه توسعه سایر بخش های اجتماعی و اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: به رغم پیشرفت های نظام آموزشی منطقه و توسعه فضاهای آموزشی از جهات کمی و کیفی هنوز نواقصی در بدنه نظام آموزشی وجود دارد.

وی افزود: بالغ بر ۱۵ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف در ۲۵۸ مدرسه سه منطقه آموزش و پرورش خلخال ، شاهرود و خورش رستم این شهرستان حضور دارند.

وی افزود: توسعه دانشگاه ها و افزایش رشته های متناسب با بازار کار در دستور کار مسوولان اجرایی این شهرستان قرار دارد و برای استفاده بهتر دانش آموزان از فضای آموزش عالی پس از پایان تحصیلات متوسطه امسال آموزشکده فنی خلخال افتتاح و در اختیار دانش آموزان منطقه قرار گرفت.

وی همچنین از تلاش برای راه اندازی چهار رشته جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال برای سال تحصیلی آینده و نیز استقلال دانشکده علوم پزشکی خلخال از دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد.

وی افزود: بیش از ۱۲۰ رشته تحصیلی در دانشگاه های آزاد اسلامی ، پیام نور ، دانشکده فنی مهندسی و دانشکده علوم پزشکی خلخال دایر و بیش از چهار هزار دانشجو در این دانشگاه ها مشغول تحصیل علم و دانش هستند.

 در این همایش نمایندگان تشکل ها و شوراهای دانش آموزی خلخال نبود سینما و امکانات رفاهی و تفریحی ، نامناسب بودن وضعیت آسفالت خیابان ها و معابر و نواقص موجود آزمایشگاهی وکارگاهی مدارس را از جمله مشکلات شهر و دستگاه آموزشی خلخال اعلام کرده و خواستار حل مشکلات یاد شده و رسیدگی مسئولان به خواسته دانش آموزان شدند.

منبع: ایرنا

پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۷
کد خبر : 92037
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »