شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امضا کنید شناخته شوید

danesheroz2 خرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز، یکی از مواردی که گاه در شناخت شخصیت مورد توجه قرار می‌گیرد نحوه امضاء افراد و توجه به تفاوتهای آنان با یکدیگر است

به گزارش گروه اجتماعی دانش روز، هر چند بهترین راه جهت شناسایی افراد مشاهده رفتار فرد در روابط و کارهای اوست اما به دلیل اینکه نمی‌توان در عمل مجموعه رفتار یک شخص را مشاهده کرد گاه ناگزیریم روشهای مخصوصی را به کار بریم که از جمله آنها توجه به چهره، خط، بیان و…است.

hlqh
اما یکی از مواردی که امروزه در مورد هر شخص منحصر به فرد و متعلق به اوست امضاء است اینکه افراد به گونه‌ای متفاوت و یا گاه مشابه یکدیگر امضاء می‌کنند می‌تواند نمایانگر شباهتها و یا تفاوتهایی در شخصیت افراد با یکدیگر باشد در این گزارش به چند مورد از ویژگی‌های افراد با توجه به امضاء آنان اشاره شده است.
جهت افرادی که به طرف عقربه‌های ساعت امضاء می‌کنند افرادی منطقی بوده و بر عکس امضاء که در جهت خلاف عقربه‌های ساعت نشانه‌ی افرادی است که دیر منطق را قبول کرده و بیشتر غیر منطقی هستند.
عمودی و افقی بودن خطوط: استفاده از خطوط عمودی در امضاء نشانه‌ی لجاجت و پافشاری و به  کارگیری خطوط افقی نمایانگر انسانهای منظم است پیچیدگی فشار در ترسیم افرادی که پیچیده امضاء می‌کنند شکاک هستند و اما فشار در ترسیم امضاء بیانگر آنست که این افراد در کودکی سختی کشیده‌اند.
نوشتن اسم و فامیل: افرادی که در امضای خود اسم و فامیل می‌نویسند خودشان را و فامیل برتر دانسته و افرادی که در امضای خود فامیلی خود را می‌نویسند دارای منزلت هستند.
و اما افرادی که اسمشان را می‌نویسند و روی اسمشان خط می‌زنند شخصیت خود را نشناخته‌اند.
و در پایان افرادی که به حالت دایره و بیضی امضاء می‌کنند اشخاصی هستند که می‌خواهند به قله برسند.
گفتنی است هر چند باید توجه داشت که این امور مکی است و هیچ گاه صد در صد و مطلق نیست اما باید در نظر داشت که امضاء برخی افراد جنبه تقلید دارد که به نوعی هم می‌تواند بیانگری ضعف در اعتماد به نفس دنباله وری آنان باشد و هم آرزوی آنان در جهت مانند شخص دیگر شدن.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۷
کد خبر : 28335
بازدیدها: 189

پاسخی بگذارید »