دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امضا نمایندگان کنگره برای تعویق رای گیری علیه ایران

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
امضا نمایندگان کنگره برای تعویق رای گیری علیه ایران

دانش روز: در حالی که قرار است امروز (چهارشنبه) در خصوص دور جدید تحریم علیه ایران بحث شود، تعدادی از نمایندگان لیبرال دموکرات با امضای نامه‎ای خواستار توقف آن شدند

به گزارش دانش روز، جیم مک درموت، جان کانیرز، کیث الیسون و جیم مک گاورن از رهبری کنگره خواسته اند که رای گیری در مورد تحریم جدید ایران را به تعویق اندازد تا از این طریق آسیبی به تلاش‌ها برای تعامل با رئیس جمهور جدید ایران وارد نشود.

در نامه این افراد آمده است: معتقدیم که انجام این اقدام پیش از تحلیف رئیس جمهور جدید ایران نتیجه معکوس خواهد داشت.

این نامه نشانگر اختلافی عمیق تر بین کنگره و کاخ سفید بر سر ایران است. از یک سو، دولت اوباما تحریم ها علیه تهران را در هفته گذشته کاهش داد و قصد تعامل با ایران را بر سر مسئله  هستهای در ماه سپتامبر دارد و از سوی دیگر، کنگره که تحت تسلط جمهوریخواهان است، به دنبال افزایش بیشتر تحریم ها علیه صادرات نفت ایران است.

  در قسمت دیگری از نامه، راه حل دیپلماتیک را بهترین ابزار ممکن برای حصول اطمیمان آنچه آنها “عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای” می نامند، معرفی می کند و از کنگره می خواهند فرصت فوق را از دست ندهند زیرا تصویب تحریم جدید دارای “تاثیر معکوس” و “غیرمسئولانه” است.

یکی از دستیاران کیث الیسون در حال جمع آوری امضا برای به تعویق انداختن رای گیری بر سر لایحه مذکور است.

این گروه از لیبرال دموکرات های کنگره در بخش دیگری از نامه آورده اند: با تصویب این لایحه، نشانه تحریم های بیشتر به ایران داده می شود که تنها می تواند باعث تضعیف اعتدالگرایان در ایران و قدرت یافتنِ تندروها شود.

منبع:مهر

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۹
کد خبر : 44688
بازدیدها: 338

پاسخی بگذارید »