یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه موقت کرج:

امر به معروف و نهی از منکر در ماه رمضان جدی گرفته شود

danesheroz تیر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
امر به معروف و نهی از منکر در ماه رمضان جدی گرفته شود

دانش روز : خطیب جمعه این هفته کرج از رعایت اصل امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان به عنوان یکی از فرایض مهم این ماه پربرکت یاد کرد

به گزارش دانش روز :حجت الاسلام محمدباقر قدوسی در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان با اشاره به نزدیک شدن ایام ماه مبارک رمضان اظهارکرد: تلاوت قرآن امری است که زمینه تطهیر انسان ها را فراهم می کند و از این رو تلاوت پیوسته آن در این ماه می تواند یکی از بهترین ذخایر انسان برای حفظ معصومیت و برائت از گناه و خطا باشد.

وی اظهار کرد: فضایل و برکات ماه مبارک رمضان بر هیچ کس پوشیده نیست و برای بهره برداری از این ماه بزرگ و الهی باید تمامی همت خود را به کار گرفته و با انجام امور معنوی، نور ایمان را در دل های خود روشن کنیم.

قدوسی اضافه کرد: نگه داشتن حرمت ماه خدا از طریق عدم ارتکاب گناه و کنار گذاشتن خطاها از مهمترین اموری است که می تواند بندگان را در این ماه به خدا نزدیک تر کرده و تا از برکات آن بهره مند شویم.

وی به پرهیز از خوردن و آشامیدن در ملاء عام تاکید کرد و افزود: باید در این زمینه به اجرای اصل به معروف و نهی از منکر جدی تر پرداخته شود تا حرمت این ماه و جایگاه آن در جامعه حفظ شود.

حرمت قلم را حفظ کنیم

خطیب جمعه موقت کرج همچنین در ادامه خطبه های این هفته نماز جمعه کرج، به وجه تسمیه این روز به نام روز قلم اشاره و اعلام کرد: بزرگی جایگاه قلم از آمدن نام آن در سوره ای از قرآن مشخص می شود.

قدوسی افزود: زمانی که به حرمت این قلم خداوند بزرگ قسم یاد می کند، یعنی باید جایگاه والای آن را به دور از به کار گرفتن آن در عرصه های نامناسب و خطا، حفظ و پاسداری کرد.

خدعه دشمنان در انتخابات بی اثر بود

امام جمعه موقت کرج به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و ادامه داد: رفتار مناسب نامزدهای ناکام در انتخابات ریاست جمهوری در برابر رئیس جمهور منتخب، بیانگر توسعه فرهنگ سیاسی در میان این افراد بود و نشان داد که خدعه و تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن این پیروزی اثرگذار نبوده است.

جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۰
کد خبر : 34737
بازدیدها: 341

پاسخی بگذارید »