پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

امر به معروف و نهی از منکر حکومتی نیست

danesheroz1 آبان ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
امر به معروف و نهی از منکر حکومتی نیست

دانش روز: نماینده مردم کرج در شورای اسلامی در حاشیه طرح یاوران حسینی در مدرسه علی بن ابی طالب (ع) گفت: امر به معروف و نهی از منکر حکومتی نیست و جبر را نمی پذیرد

به گزارش دانش روز، محمد جواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار دانش روز افزود: امروز در کشورهای اسلامی غرب بسیاری از تهاجمات فرهنگی را وارد کرده و موجب اشاعه منکرات شده است لذا با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب باید این مقوله را با امربه معروف و نهی از منکر جوانان و هدایت آنها به سوی اهل بیت پاسخ داد و توطئه دشمنان در قالب جنگ نرم را خنثی کرد.

وی در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر حکومتی نیست بلکه مردمی است بدین معنا که حکومت نمی تواند این مهم را به جبر به مردم بقبولاند و جواب نمی دهد. در این راستا مردم باید با شناخت نسبت به آموزه های دینی در زندگی فردی و اجتماعی عملا آمر به معروف و ناهی از منکر شوند.

کولیوند خاطر نشان کرد: بهترین شیوه در جهت برخورد با منکرات اخلاق است چرا که انسان با شناخت بایدها و نبایدهای دین و عمل کردن به آن می تواند با منکرات برخورد منطقی داشته باشد.

وی همچنین درباره کلام رهبرمعظم که فرمودند کسیکه خود آلوده است نمیتواند به این فضیلت مهم بپردازد گفت: در زمان خلافت حضرت علی (ع) مادری فرزند خود را نزد ایشان برد و گفت پسرم خرما بسیار می خورد به او تصیه کنید از این کار دست بردارد علی(ع) فرمودند: برو و فردا بازگرد فردای آن روز مادر نزد ایشان رفت و علت را جویا شد که چرا دیروز به فرزندش توصیه ای نکرد؟ علی(ع) در پاسخ گفت: من دیروز خرما می خوردم، در نتیجه می توان گفت: کسی که خود به گناه آلوده است نمی تواند به این فضیلت مهم بپردازد و دیگران را امر به معروف و نهی از منکر کند و مولای متقیان امر به معروف و نهی از منکر را در عمل انجام داد.

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۱
کد خبر : 73225
بازدیدها: 602

پاسخی بگذارید »