چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امروز هم چشم تیزبین دانشجو بیدار است

danesheroz1 آذر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
امروز هم چشم تیزبین دانشجو بیدار است

دانش روز: باز هم ۱۶آذر می آید و روز دانشجو می شود و باز ورد زبان همه می شود که “دانشجو مؤذن مملکت است ، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود.”

به گزارش دانش روز، خدا بیامرزد شهید بهشتی را که با این پیام استراتژیک ، راه را به ما نشان دادند. آری دانشجو مؤذن مملکت است و مؤذن همواره اوجب فرایض را منادی می شود و در این امر پیشرو است .

دانشجو هم باید روشنگر باشد. باید پیشرو باشد. باید چشم تیزبین امت باشد. خوب ، دقیق و به موقع ببیند و هشدار دهد. باید هدایتگر جامعه باشد در بصیرت افزایی ، باید سیاسی باشد و وقایع را تجزیه و تحلیل کند و یک نگاه به بیرون داشته باشد و یک نگاه به درون دانشگاه تا ببیند برای او و کشورش چه نقشه ای ریخته اند و به لایه های حقیقت برسد. و در یک کلام داشجو باید مؤذن باشد.
اما شاخص ترین آرمان دانشجو استکبارستیزی است و این آرمان وصیت حضرت امام (ره) بوده است که :” از نفوذ وابستگان به دو قطب استعمارگر و غرب یا شرق زدگان و منحرفان از مکتب بزرگ اسلام جلوگیری نمایید، و بدانید که مخالفین اسلام و کشورهای اسلامی که همان ابرقدرتان چپاولگر بین المللی هستند، با تدریج و ظرافت در کشور ما و کشورهای اسلامی دیگر رخنه ،و با دست افراد خود ملتها، کشورها را به دام استثمار می کشانند. باید با هوشیاری مراقب باشید و با احساس اولین قدم نفوذی به مقابله برخیزید و به آنان مهلت ندهید. خدایتان یار ونگهدار باشد.”
و امروز هم این امر زنده است به روال سابق و بصیرت ستیزان بدانند که فراموش نکرده ایم جنایات بزرگ آمریکا را در سرتاسر جهان و ایران ، از قبل از انقلاب تا همین حالا ، از کودتای ۲۸ مرداد و کشتار دانشجویان در ۱۳ آبان و ماموریت مخفی ژنرال هایزر در سال ۵۷ تا حمایت از گروه های به اصطلاح میانه رو و طراحی نقشه تجزیه ایران و حمایت از گروههای تجزیه طلب در سال ۵۸ ، حمله نظامی به طبس و بمباران پایگاههای هوایی سراسر ایران در اردیبهشت ۵۹ ، طراحی کودتای نوژه در تیرماه ۵۹ ، تحریک عراق به آغاز جنگ تحمیلی در شهریور ۵۹ و تجهیز تسلیحاتی آن ، حمله به سکوهای نفتی ایران در سال ۶۶، سرنگون کردن هواپیمای مسافر بری ایران در تیرماه ۶۷، تشدید تحریم های اقتصادی علیه ایران ، معرفی ایران به عنوان بزرگترین مانع پروسه صلح خاورمیانه ، تصویب بودجه در کنگره آمریکا برای سرنگونی ایران در سال ۷۷ ، طراحی قطعنامه های متعدد علیه وضعیت حقوق بشر در ایران، ترویج مستمر سکولاریسم و لائیسم در کشور برای تخریب فرهنگ اسلامی ، اتهام محور شرارت به ایران ، اتهام تروریسم به بهانه های مختلف بر ضد ایران ، تلاش گسترده برای جلوگیری از دستیابی دانشمندان ایرانی به علوم پیشرفته و …
و امروز هم چشم تیزبین دانشجو بیدار است و دنبال می کند سیاست خارجه را و به یاد میاورد آن پیام تاریخی را که :” نه از ارتباط با متجاوزان خشنود شوید و نه از قطع رابطه با آنان رنجور” البته که نتیجه این مذاکرات که “برنامه اقدام مشترک ” نام گزاری شد ، بازی برد – برد بوده است اما بحث بر سر این است که کدام طرف بیشترین برد را داشته است و ترس از این است که (گری سیک ، تحلیلگر مسائل خاورمیانه) گمان می کند که ” تماس های خصوصی و مخفی در آینده ادامه پیدا خواهد کرد چرا که ما یخ موجود در روابط را شکسته ایم.”
و می دانیم که آمریکا در این “برنامه اقدام مشترک” به دنبال تأمین امنیت اسرائیل بود.
آمریکا در کمک‏های عظیم مالی و نظامی خود به اسرائیل، حد و مرزی نمی‏شناسد و هیچ شروطی را هم برای آن تعیین نمی‏کند؛ اگر این مساعدت‏ها به سایر کشورها به صورت اقساط سه ماهه صورت می‏گیرد و اگر از آنها خواسته می‏شود، وجوه دریافت شده خود را در ایالات متحده هزینه کنند، اسرائیل از همه این قیودات رها است واین حمایت گسترده، که البته باید پشتیبانی کامل دیپلماتیک و رسانه‏ای را هم بدان افزود، نمی تواند هیچ دلیل توجیه‏کننده استراتژیکی و یا الزامات به اصطلاح اخلاقی داشته باشد مگر اینکه بگوییم، لابی قدرتمند صهیونیست در آمریکا پشت این جریانات است.
در آخر می گوییم استکبارستیزی در دانشجو زنده است و دوام دارد و اگر قرار است سیاست خارجه ای باشد ، باید اصول و آرمان ها را تداعی کند.
و دانشجو مؤذن است و مراقب است نماز امت قضا نشود. انشاأ…
منبع:اسنا البرز
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳
کد خبر : 78693
بازدیدها: 309

پاسخی بگذارید »