جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احمدی نژاد در سخنرانی نماز جمعه روز قدس:

امروز فلسطین مسئله اصلی جهان است

danesheroz1 مرداد ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
امروز فلسطین مسئله اصلی جهان است

دانش روز: رئیس جمهوردر واکنش به حمایت کشورهای غربی از اقدامات و رفتارهای رژیم صهیونیستی گفت: اگر کشورهای غربی از سر دلسوزی و حقوق بشر یک گروهی را در سرزمین فلسطین مستقر کردند چرا حقوق بشر را به پای صهیونیست ها قربانی می کنند.

به گزارش دانش روز، محمود احمدی نژاد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران در روز قدس با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: تمام لحظات این ماه فرصتی است برای کندن از زمین و حرکت به آسمان.

وی افزود: ماه رمضان ماه خدا، ماه انسان، ماه کمال و ماه حلقه واسطه میان انسان است و شب قدر آن، شب امام است، همه شب ها و روزهای این ماه متعلق به امام است.

احمدی نژاد با بیان اینکه امام انسان کامل و صاحب این عالم امکان است، گفت: امام خود راه مستقیم و صراط مستقیم و هم راهنما و دلیل و دست گیرنده و حامی انسانهاست. امام خلیفه الله و تجلی اکمل خداوند و تجلی عشق و لطف و رحمت خداوند به نوع بشر است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امام راه را برای مسیر کمال انسان ترسیم می کند، گفت: امام جلوه خداوند است و راهی جز امام برای رسیدن به آسمان وجود ندارد پس ماه رمضان، ماه امام و شناخت امام است.

وی با بیان اینکه انسان یک حقیقت جهانی است و حقیقت جهانی انسان مرز نمی شناسد، تصریح کرد: هر مرزی جز انسانیت و ارزش های الهی انسانی باطل و محدودکننده انسان در برابر حرکت او به سمت آسمان است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به روز قدس گفت: امام راحل با یک هوشمندی الهی و هدایت الهی و عنایت امام عصر (عج) روز قدس را ابتکار کرد و این روز تنها مربوط به مردم دربند فلسطین و مربوط به اشغالگری رژیم صهیونیستی نیست.

احمدی نژاد در واکنش به حمایت غربی ها از رژیم صهیونیستی گفت: چرا کشورهای غربی با تمام وجود و همه توان از اقدامات و رفتارهای رژیم صهیونیستی حمایت می کنند تا جایی که بعضی وقت ها به این شدت حتی از کشورها و مردم های بلوک خودشان هم حمایت نمی کنند.

وی افزود: اگر کشورهای غربی از سر دلسوزی و حقوق بشر یک گروهی را در سرزمین فلسطین مستقر کردند چرا حقوق بشر را به پای صهیونیست ها قربانی می کنند، این رژیم چه ویژگی دارد که امروز در تمام کشورهای جهان دخالت می کند.

احمدی نژاد تصریح کرد: چرا کشورهای غربی شرط دوستی و همکاری خود را با بیش از ۲۰۰ کشور دنیا دوستی و رابطه و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی قرار داده اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مسئله صهیونیست و فلسطین مسئله اصلی جهان است، گفت: بعضی ها به عمق این مسئله توجه ندارند و فکر می کنند با خوردن دو فنجان قهوه می شود کارها را درست کرد اما اگر با خوردن قهوه می توانستیم مسئله مان را حل کنیم، هفتاد سال غوغا، جنگ و این همه درگیری وجود نداشت پس معلوم است مسئله پیچیده تر از این است و اگر نگاهمان را به دنیا درست نکنیم، مشکل بزرگی گریبانمان را می گیرد.

وی با بیان اینکه نباید چشمان را روی درگیری های طاغوتی ببندیم، افزود: امروز جبهه باطل، طاغوت، مستکبران و تجاوزطلبان در برابر جبهه حق و جبهه همه ملت ها قرار دارند و جبهه طاغوت و شیطان در ۴۰۰ سال اخیر برده داری را راه انداخت و دهها میلیون انسان را نابود کرد.

احمدی نژاد با اشاره به استعمارگری های صورت گرفته گفت: به محض اینکه کشتی ساختند و اسلحه به دستشان افتاد حرکت کردندو همه دنیا را اشغال کردند.

وی افزود: اقوام کوچکی که اکنون بعد از چند صد سال ۵ میلیون نفر هستند یک کشور ۲۰۰ میلیونی شرق آسیا را تصرف کردند و همه ثروت و موجودیت آنجا را غارت و نابود کردند، نسلها را کشتند و ریشه کن کردند.

رئیس جمهور ادامه داد: یک دوره طولانی استعمار و برده داری داشتند، زمانی  به دنیا مسلط شدند که بر خاورمیانه تسلط یافتند که کلید تصرف بر دنیا منطقه خاورمیانه است، منطقه فرهنگ است که بیشترین مخازن انرژی جهان را در اختیار دارد. آنها همیشه بدنبال تسلط بر این منطقه بوده اند، بیش از هزار سال است بدنبال تصرف منطقه هستند و اینجا رمز و راز و دروازه ورود به دنیا است.

وی با اشاره به آغاز نهضت های ضد استعماری و ضد برده داری بیان کرد: ملت ها به ظاهر مستقل شدند اما روحیه استعمارگری و برده داری تمام نشد و ادامه پیدا کرد تضعیف شد اما از بین نرفت آنها می خواهند بر دنیا مسلط شود و همان مسیر قبلی را با تابلوها و شعارهای جدید ادامه دهند. باید بر منطقه ما مسلط می شدند پایگاهی می گذاشتند و از آن پایگاه دنیا را اداره می کردند.

احمدی نژاد تصریح کرد: آرزوی تاسیس رژیم صهیونیستی اتفاقی نیست که در جنگ دوم جهانی به ظاهر افتاد و عده ای تصمیم گرفتند کاری کنند، آرزوی چند صد ساله است آنها بارها هجوم کرده و فلسطین را اشغال کرده اند و بعد عده ای حرکت کرده و فلسطین را آزاد کردند، رژیم صهیونیستی برآمده از یک اراده و تمایل تاریخی است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی برای آنها جنگ مرگ و حیات است و موضوع موجودیت استکبار است، این طور نیست که آدم کش های حرفه ای جهان که در جنگ دوم جهانی بیش از ۶۰ میلیون انسان بیگناه را کشتند دلشان برای عده ای به رحم آمده باشد و بخواهند برای این عده کاری بکنند، معلوم است که یک دروغ بزرگ است.

وی ادامه داد: حوادث جنگ یک بهانه و فرصت سازی است و من معتقدم نقشه قبلی برای تسلط مجدد در جهان است اما بدون تابلوی استعمار و برده داری و با شعارهای جدید.

احمدی نژاد گفت: آنها با یک تیر چند نشان زده اند اول اینکه بین خودشان وحدت ایجاد کرده اند آنها در گذشته درگیر بوده اند در ابتدا در اروپا و سپس در کشورهای تحت استعمار از جمله آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین جنگ های زیادی داشتند و ملت های بومی را قتل و عام کردند  در رقابت های بین خود و تسلط بر ملت ها درگیر بودند. حیف که امکان ثبت و ضبط این موارد وجود نداشته است که در این صورت یک طومار بی پایان از جنایت های آنها در اختیار بشر قرار می گرفت.

رئیس جمهور تصریح کرد: آنها با تاسیس رژیم صهیونیستی بین خود وحدت ایجاد کردند، وحدت در سایه امور آسمانی ، توحید، امامت و نبوت، ایمان و ارزشهای الهی است، آنها تمام ارزشها را زیر پا گذاشتند، کسی که به ارزشها معتقد باشد استعمارگری و برده داری نمی کند و جنگ به راه نمی اندازد و جهان گشایی نمی کند، آنها این موارد را کنار گذاشتند، خدا از قدسیت افتاد، پیامبران افتادند و ارزشهای الهی و ارزشهای انسانی از جمله وفاداری، پاکی، وفای به عهد، پاکی و غیره نابود شدند و تنها یک موضوع را به عنوان امر قدسی و قطعی بین خودشان حفظ کردند و آن هم موجودیت رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: شما می توانید به هر کسی اهانت کنید و بر هر چیزی اعتراض کرده و هر حقیقتی را منکر شوید اما به محض اینکه به دایره صهیونیست نزدیک می شوید تمام کشورهای غربی با تمام توان بر علیه قیام می کنند این محور وحدت و منافع آنهاست.

احمدی نژاد با بیان اینکه آنها چوبی را در وسط دنیا کوبیده اند و همه را به خط کرده اند اظهار داشت:  از این طریق بر همه مسلط شده اند و همه را چپاول می کنند، بر منطقه ما مسلط شده اند خدا را کنار گذاشته اند و بتی را به نام رژیم صهیونیستی ایجاد کردند که همه دائما به پایش می افتند و همه چیز را به پای او قربانی می کنند.

احمدی نژاد تصریح کرد: محور تامین و تضمین منافع استعمارگران و برده داران رژیم صهیونیستی است، روی هیچ چیز تعصب ندارند اما روی رژیم صهیونیستی تعصب دارند و سخت ترین تعصباتشان برای رژیم صهیونیستی است.

وی با ذکر خاطره ای بیان کرد: یک پیامی را برای یکی از رهبران اروپا فرستادم که اکنون جزو رهبران نیست و زمانی که همکار من پیام را به دست این فرد رساند درخواست کرد که جلسه خصوصی برگزار شود و در آن جلسه گفت شما چرا اینقدر علیه رژیم صهیونیستی فریاد می زنید شما که فریاد می زنید ما شرمنده می شویم و همکار ما گفته بود شما یک کشور بزرگ و دارای فرهنگ بزرگ و تاریخ هستید.

رئیس جمهور افزود: آنقدر تعصب شدید وجود دارد که اجازه نمی دهند کسی خط بر چهره آلوده صهیونیستها ترسیم کند چرا اینطور است برای اینکه رژیم صهیونیستی امروز محور وحدت و تامین منافع دولت های غربی و تنها فرصت تسلط بر منطقه و کل جهان است. با همه وجود ایستاده اند و از او حمایت می کنند و از طریق او دنیا را چپاول می کنند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: حاضرند همه ملت ها را قتل عام کنند، دیدید که در جنوب لبنان و غزه چه کردند و همین الان نیز حاضرند به همه جای دنیا لشکرکشی کنند، دفاع از رژیم صهیونیستی دفاع از منافع خودشان است و آنها حاضرند حتی ملت های خود را نیز قربانی کنند. بحث چند کیلومتر زمین نیست بحث تسلط بر جهان و غارت همه جهان و سرنوشت جامعه بشری است.

وی تصریح کرد: به اروپا و آمریکا نگاه کنید تقریبا همه سردمداران سیاسی  صهیونیست هستند کسی خیال نکند که وقتی می گوییم صهیونیست یعنی یک فرد یهودی که تندرو و افراطی است هرگز این طور نیست صهیونیست به هیچ مذهب و مکتبی معتقد نیست جز منافع آلوده و کثیف مستکبران، آنها به دروغ ادعا می کنند و ظلمی است که به پیامبر الهی و پیروان واقعی او انجام می دهند.

رئیس جمهورتاکید کرد: تمام مراکز اصلی اقتصاد دنیا ، بانکها و رسانه های اصلی دنیا در اختیار آنهاست، رئیس جمهور دولت به اصطلاح بزرگی که ادعای مدیریت همه جهان را دارد باید قبلا در خدمت صهیونیست ها کرنش کند تا ورود به انتخابات پیدا کنند آنها حاکم اند.

احمدی نژاد اظهار داشت: من یک بار محاسبه کردم یک حزب ۲ هزار نفری هستند که کل دنیا را اداره می کنند و حدود ۷ هزار نفر نیز رده های پائین تر هستند که حدود ۸ هزار نفر می شوند و همه امورات عالم را اداره می کنند. رژیم صهیونیستی باطن و حقیقت نظام سرمایه داری است چهره واقعی استعمارگران و برده داران است و حقیقت اندیشه مادی غرب در رژیم صهیونیستی متجلی شده است که باید او را بپرستند و حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدی نژاد در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ما دو سوال مطرح کردیم، دو سوال بسیار ساده و روشن، دیدید چه سر و صدایی در دنیا راه انداختند؟ چه عکس العملی نشان دادند؟ ما سوال کردیم که اگر حوادث جنگ دوم جهانی که واقعاً تاریخی هستند چرا سیاستمدران تعصب نشان می دهند، معمولاً سیاستمداران به حوادث تاریخی حساسیت نشان نمی دهند، محققان و صاحب نظران و دانشمندان با هم بحث می کنند، چرا این مقدار حساسیت وجود دارد؟ چرا اجازه نمی دهند تحقیقات آزاد شود؟ این که سوال ابتدایی روشن و ساده است آنها که مدعی آزادی اندیشه هستند، به کشورهای دیگر که می رسند می گویند اجازه دهید تمام اندیشه های منحط به آزادی ترویج شود حتی استقلال ملت ها مخدوش شود.

وی  ادامه داد: اما به خودشان که می رسد این گونه است، یک سوال کردیم که گفته ایم چرا تعصب نشان می دهید، اجازه دهید یک گروه مستقل بیاید و تحقیق کند، چه قشقرقی در دنیا به راه انداختند. تعصب در اوج است آن هم توسط سیاستمداران، معلوم است که باید یک نتیجه سیاسی مستمر و در شرایط امروز از آن داستان ساختگی تاریخی به دست آید.

احمدی نژاد گفت: اگر به درد امروز نخورد چرا اینقدر حساسیت دارند و قطعنامه می دهند که کسی راجع به این موضع حرف نزند، راجع به خدا و همه چیز می شود حرف زد اما راجع به این موضع نمی شود حرف زد. طوری با ما برخورد کردند که انگار ما وجود خدا را منکر شده ایم. از زمین و آسمان شروع به حمله کردند.

رئیس جمهور گفت: سوال دوم ما اینبود که فرض کنید اتفاقی افتاده، ۶۰ میلیون کشته شده اند و عده ای هم روی آن، خوب کجا اتفاق  افتاده است و چه کسانی آن را انجام داده اند؟ رابطه اش با مردم فلسطین چیست؟ چرا مردم فلسطین و مردم منطقه باید تاوان آن را پس بدهند؟ باز سر و صدا و عکس العمل ها را مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: مساله این است که این سوال ها دروغ پردازی های چند ده ساله و تاریخی را برملا کرد. ظاهر سازی های تاریخی را برملا کرد. فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی را آشکار کرد، نقشه های استعماری را آشکار کرد و معلوم شد که بسیاری از داستان پردازی ها همه صحنه سازی و یک سناریو بوده است برای اینکه یک پایگاه در قلب منطقه اسلامی و منطقه ما ایجاد کنند. تلاش کردند که موضوع را تحریف کنند، این کار همیشگی صهیونیست ها است، خدا آنها را در قرآن افشا کرده است.  می فرماید حرف ها را تحریف می کنند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما دو سوال کردیم و رفتند گفتند ای وای احمدی نژاد می خواهد آدم بکشد، جنگ راه بیاندازد. به جای  ای که پاسخ بدهند فریاد زدند، عکس العمل های تند نشان دادند، توهین کردند و تهمت زدند، سعی کردند موضوع را عوض کنند، جیغ های سرخ و بنفش کشیدند که فلانی جنگ طلب است، سعی کردند اصل موضوع پنهان شود و اصل دو سوال به گوش ملت ها نرسد. از پاسخ دادن طفره رفتند و تا الان هم پاسخ نداند وگرنه این دو سوال همچنان مطرح است، نمی توانند از زیر آن فرار کنند.

احمدی نژاد ادامه داد: معلوم شد  که این سوال ها به هدف اصابت کرده است، ستون فقرات اندیشه و نظام استعمارگر و استعماری و سرمایه سالار را هدف گرفته است البته برخی گفتند که این سوال ها به نفع صهیونیست ها شد و غربی ها را وادار به حمایت از رژیم صهیونیستی کرد. این هم از آن حرف های ساده انگارانه است آنها مگر برای حمایت از صهیونیست ها دنبال بهانه و اجازه از من و شما هستند؟

وی گفت: اینها با هم یکی هستند، یک موجودند، سردمداران را می گویم به ملت ها کاری ندارم، ملت های اروپا و آمریکا هم امروز اسیرند، برخی در داخل کشور هم گمان می کنند حال دعوایی بین یک عده صهیونیست و فلسطینی شده است و زمین های آنها را خریده اند و دعوا شده، حال بنشینیم و با هم این موضوع را حل کنیم و مساله تمام شود. شتر دیدی ندیدی، مساله تمام شد.

رئیس جمهور گفت: این در حالی است که می خواهند جریان تاریخی استعمار، جریان تاریخی استکبار، جریان تاریخی سرمایه داری جهانی و جریان متجاوزان به حقوق ملت ها و طاغوت تاریخی در مقابل حقوق ملت ها و حقوق الهی را به قول خودشان با نشست و برخاستی و خوردن دو فنجان قهوه حل و فصل کنند.  خوشبیانه این استه این تفکر ساده اندیشی است.

وی ادامه داد: اگر چنین تصوری درست بود چند ده سال است که عده ای از فلسطینی ها در حال مذاکره هستند، این مدعیان کشورهای منطقه چقدر امتیاز داده اند چقدر کوتاه آمده و تن به ذلت و خفت و خواری دادند. آنها یک میلیمتر از ادعاهای خود عقب نشینی نکردند، معلوم است کسانی که این طور تصور می کنند هنوز ماهیت رژیم صهیونیستی و صهیونیست را درست تشخیص نمی دهند، صهیونیست تجلی تام بعد دنیایی و حیوانی طاغوت ها است، جز سلطه و خود برتر بینی و تحقیر و غارت ملت ها چیزی را نمی شناسند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آدم شرمش می آید که بگوید برخی از مراکز بهداشتی و دارویی جهان را در  اختیار گرفته و میکروب ها را تولید می کند و در دنیا منتشر می کند و هدفشان ضربه زدن به مخالفان و فروختن داروها به قیمت گران است، کدام حیوان این کلار را می کند که اینها می کنند.

منبع:مهر

جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۵
کد خبر : 45532
بازدیدها: 305

پاسخی بگذارید »