دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حجت الاسلام قرائتی:

امروز بسیج در همه کشورها تأثیر خودش را گذاشته است

danesheroz1 آبان ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
امروز بسیج در همه کشورها تأثیر خودش را گذاشته است

دانش روز: مسئول ستاد اقامه نماز کشور گفت: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند باید کارگاه های بسیج را در کره زمین ایجاد کنیم، امروز در همه کشور ها و بدون دخالت ما، بسیج تأثیر خودش را گذاشته است

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام محسن قرائتی، مسئول ستاد اقامه نماز در کشور در سلسله مباحث درس‌هایی از قرآن به موضوع نشانه های بسیج پرداخت و اظهار داشت: کلمه بسیج یک کلمه خاص و دلالت بر افراد خاصی ندارد مثلاً کسی که چفیه انداخته باشد؛ بلکه منظور از بسیجی هر فردی است که الگوی او محرم و عاشوراست.

وی افزود: یک سری خصوصیات باعث می شود تا فرد بسیجی شود؛ هرکس کاری را بدون ادعا، مخلصانه و ارزان انجام بدهد، بسیجی است، چه چفیه داشته باشد و چه نداشته باشد.

این معلم قرآن خاطرنشان کرد: بسیجی منتظر اضافه کار و دعوت نیست و بسیجی بودن رابطه ای با شغل و موقعیت او ندارد.

قرائتی با اشاره به این موضوع که نباید نگاهمان تنگ باشد گفت: یک بار یک گوینده تلویزیون مقام معظم رهبری را رهبر بسیجیان خطاب کردند که این موضوع اشتباه است؛ چرا که مقام معظم رهبری رهبر همه مردم است و نه فقط برای قشر خاصی.

وی اولین نشانه بسیجی بودن را اخلاص دانست و یادآور شد: امام حسین (ع) برای کشور گشایی، قدرت­نمایی و چشم­و­هم­چشمی به کربلا نرفت.

مسئول ستاد اقامه نماز در کشور تأکید کرد: انسان ها باید نیت­های کامل و برای تمام عمر خود را در نظر بگیرندحتی اگر برایش عملیاتی نباشد؛ در این­صورت هرجا که خواستیم می توانیم کار کنیم و هرجا که امکان کار نبود ما نیت کار کردن را داشته ایم.

قرائتی یادآور شد: بهترین نیت­ها نیات دائمی هستند، مثلاً نیت کنیم که تا آخر عمر خدمت کنیم یا وقتی صدقه می دهیم، برای سلامتی همه باشد یا برای همه دعا کنیم؛ در نیت ها محدودیت نداشته باشیم.

وی گفت: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند باید کارگاه های بسیج را در کره زمین ایجاد کنیم، امروز در همه کشور ها و بدون دخالت ما، بسیج تأثیر خودش را گذاشته است.

این معلم قرآن ضمن اشاره به آیاتی از قرآن مبنی بر اینکه اگر کسی گردن کشی کرد، همه باید در برابر آن بسیج شوند گفت: اگرچه جنگ­های دنیا تمامشان کورکورانه و کرانه بوده است اما قیام امام حسین(ع) بسیار با ارزش تر و برای دفاع از اسلام و حق است.

قرائتی تأکید کرد: تمام دفاتر بسیج باید به هنگام نماز چراغشان خاموش باشد و بسیجیان در صفوف نماز باشند؛ به هنگام اذان باید به سوی نماز بشتابیم.

وی افزود: برای مردم کار کردن بسیار با ارزش است؛ مردم ما اهل فهم هستند و اگر به آنها کمک شود قطعاً جبران می کنند.

مسئول ستاد اقامه نماز در کشور اظهار داشت: بسیجی کسی است که هرکاری که در جمهوری اسلامی بر روی زمین مانده باشد، عاشقان حکومت و نظام به سوی آن بشتابند.

قرائتی گفت: جنگ بسیجی ها نیز با اقتدا به امام حسین (ع) برای دفاع از حقوق مظلومین عالم است، به طوری­که هرکجا ظالمی تعدی کند، بسیجیان برای دفاع از او به آنجا می شتابند؛ جمهوری اسلامی حامی مستضعفین است.

وی خاطرنشان کرد: امروز به لطف خداوند و با رفتار های بسیجی وار در کشور، جمهوری اسلامی در دنیا یک قله است؛ چرا که هدف بسیجی ها خودنمایی، زور و استعمار نیست بلکه دفاع از وطن در راه خداست.

این معلم قرآن در پایان تصریح کرد: نباید فراموش شود که بسیجی باید برای کار خودش مبنا و چهارچوب داشته باشد و با اخلاص کار کند.

منبع: دانا

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۶
کد خبر : 71810
بازدیدها: 335

پاسخی بگذارید »