پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امروز؛ پایان مهلت توزیع کارت کنکور ۹۲/ آغاز چهل و سومین ماراتن کنکور از فردا

danesheroz2 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
امروز؛ پایان مهلت توزیع کارت کنکور ۹۲/ آغاز چهل و سومین ماراتن کنکور از فردا

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه را پایان مهلت دریافت اینترنتی کارت‌های شرکت در آزمون سراسری ۹۲ اعلام کرد

به گزارش دانش روز، حسین توکلی گفت: توزیع کارت‌های شرکت در آزمون سراسری سال ۹۲ که از روز یکشنبه دوم تیرماه آغاز شده است، امروز چهارشنبه ۵ تیرماه به پایان می‌رسد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: داوطلبان برای مشاهده و پرینت کارت‌های خود و همچنین دریافت دفترچه راهنمای شرکت در آزمون باید حداکثر تا پایان امروز به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی wwww.sanjesh.ir مراجعه کنند.
وی تأکید کرد: داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، بر حسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم یا گروه‌های آزمایشی دوم و سوم خود نیز اقدام کنند.
توکلی خاطرنشان کرد: تمام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون باید تا فردا به سایت سازمان مراجعه و با وارد کردن اطلاعات مندرج بر روی کارت اعتباری ثبت‌نام خود یا شماره شناسنامه یا شماره پرونده و کد رهگیری و شماره شناسنامه، یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.
وی با اشاره به زمان برگزاری آزمون سراسری سال ۹۲ نیز گفت: در این آزمون که روزهای ۶، ۷ و ۸ تیر برگزار می شود، یک میلیون و ۸۶ هزار و ۶۱۳ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۴۵ هزار و ۷۱۱ داوطلب زن و ۴۴۰ هزار و ۹۰۲ داوطلب مرد هستند و این آمار نشان می‌دهد تعداد داوطلبان ثبت‌نامی نسبت به سال گذشته، ۲۰ هزار و ۳۳۹ نفر افزایش یافته است.
این مقام مسئول در سازمان سنجش گفت: آزمون گروه آزمایشی گروه ریاضی و فنی صبح روز پنج‌شنبه (۶ تیر ماه) با رقابت ۲۵۱ هزارداوطلب برگزار می‌شود که از این تعداد ۶۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند. آزمون گروه آزمایشی هنر با رقابت ۴۷ هزارنفر عصر روز پنج شنبه (۶ تیر ماه) برگزار می‌شودکه از این تعداد ۶۶ درصد را داوطلبان زن تشکیل می‌دهند.
توکلی با اشاره به برگزاری گروه آزمایشی علوم تجربی با رقابت ۵۰۷ هزار و ۵۷۵ داوطلب در صبح روز جمعه (۷ تیرماه)، گفت: گروه علوم تجربی دارای بیشترین شرکت کننده است که از این تعداد ۶۶ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در عصرروز جمعه هفتم تیرماه با رقابت ۱۱۹هزار و ۱۸۶ داوطلب برگزار می‌شود، ادامه داد: از این تعداد ۶۰ درصد از داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.
وی تصریح کرد: آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح روز شنبه هشتم تیرماه با رقابت ۲۹۷ هزارو۶۵۵ داوطلب برگزار می شود که از این تعداد ۶۶ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.
منبع: پانا
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۸
کد خبر : 32039
بازدیدها: 292

پاسخی بگذارید »