جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بسکتبال نوجوانان آسیا - تهران:

امروز؛ آغاز رقابت چهار تیم برتر برای قهرمانی

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
امروز؛ آغاز رقابت چهار تیم برتر برای قهرمانی

دانش روز: مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا با برگزاری دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی پیگیری شد که طی آن تیم‌های ژاپن، چین و چین‌تایپه به برتری دست یافتند و تیم کشورمان هم متحمل شکست شد. بدین ترتیب این سه تیم همراه با فیلیپین که موفق به شکست ایران شد از امروز رقابت‌های خود را برای کسب جام قهرمانی این دوره از مسابقات دنبال می‌کنند

به گزارش دانش روز، سومین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا پس از یک روز استراحت تیم‌های شرکت‎کننده، روز چهارشنبه با برگزاری دیدارهای تعیین کننده رده‌بندی تیم‌های نهم تا دوازدهم و همچنین مرحله یک چهارم نهایی پیگیری شد که طی آن تیم‌ها با برد و باخت‌های به دست آمده تکلیف خود را برای چگونگی ادامه دیدارها مشخص کردند.

هشتمین روز مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا با برگزاری دو دیدار برای تعیین رده‌بندی تیم‌های نهم و دوازدهم در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد که طی آن تیم‌های مالزی و اردن در مصاف با حریفان خود صاحب برتری شدند.

بعد از انجام این دو دیدار، مرحله یک چهار نهایی مسابقات با رقابت کره‌جنوبی و ژاپن آغاز شد. بعد از پیروزی ژاپنی‌ها در این دیدار، تیم چین‌تایپه نیز موفق شد در مصاف بحرین به برتری دست یافته و به عنوامین دومین تیم جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کند. این در حالی است که تیم بسکتبال نوجوانان به دلیل باخت به فیلیپین از کسب این سهمیه بازماند و نتوانست در جمع چهار تیم برتر مسابقات قرار بگیرد.

چین – قزاقستان؛ آخرین دیدار در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا بود که با برتری مطلق چینی‌ها به پایان رسید.

نتیجه دیدارهای برگزار شده در مرحله رده‌بندی تیم‌های نهم تا دوازدهم و همچنین مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا به شرح زیر است:

رده‌بندی تیم‌های نهم تا دوازدهم

* مالزی ۸۲ – هند ۸۰
* سوریه ۵۵ – اردن ۶۶

یک چهارم نهایی

* کره‌جنوبی ۷۱ – ژاپن ۷۵
* بحرین ۶۷ – چین‌تایپه ۷۰
* ایران ۵۲ – فیلیپین ۷۹
* چین ۱۰۲ – قزاقستان ۷۵

به گزارش مهر، سومین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا امروز پنجشنبه در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران پیگیری خواهد شد. در چارچوب این روز از رقابت‍‌ها تیم‌های هند، سوریه، ژاپن و مالزی با برگزاری دیدارهای نهایی برای تعیین رده‌بندی تیم‌های نهم تا دوازدهم به کار خود در این  دوره از رقابت‌ها پایان می‌دهند.

امروز همچنین دیدارهای تعیین کننده برای رده‌بندی نهایی تیم‌های پنجم تا هشتم برگزار می‌شود که طی آن تیم بسکتبال نوجوانان کشورمان باید به مصاف بحرین برود. ایران و بحرین یکبار در مرحله دوم مسابقات نیز رو در روی هم قرار گرفتند که طی آن بحرینی‌ها با نتیجه ۷۰ بر ۵۰ صاحب برتری شده بودند.

در هر صورت پس از پایان دیدارهای تعیین کننده برای رده‌بندی تیم‌های پنجم تا هشتم، دیدارهای مرحله نیمه نهایی مسابقات با حضور چهار تیم برتر مسابقات یعنی چین، ژاپن، چین‌تایپه و فیلیپین آغاز می‌شود.

برنامه دیدارهای رده‌بندی تیم‌های نهم تا دوازدهم، تیم‌های پنجم تا هشتم و مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی نوجوانان آسیا به این شرح است:

پنجشنبه ۱۱ مهرماه

رده‌بندی تیم‌های یازدهم و دوازدهم

* هند – سوریه

رده‌بندی تیم‌های نهم و دوازدهم

* ژاپن – مالزی

رده‌بندی تیم‌های پنجم تا هشتم

* قزاقستان – کره‌جنوبی
* ایران – بحرین

مرحله نیمه نهایی

* چین – ژاپن
* چین‌تایپه – فیلیپین

تیم بسکتبال نوجوانان در صورتیکه موفق به شکست بحرین در دیدار امروز شود، روز جمعه برای کسب جایگاه پنجم مسابقات باید با برنده دیدار تیم‌های ژاپن و مالزی رقابت داشته باشد و در صورتیکه دوباره مقابل بحرینی‌ها تن به شکست دهد باید با بازنده این دیدار رقابت کند.

منبع:مهر

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۴
کد خبر : 64147
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »