پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امتیازی دیگر برای شهروندان کرجی

28 danesheroz اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
امتیازی دیگر برای شهروندان کرجی

کلانشهر کرج با توجه به نرخ جمعیت و افزایش روزافزون آن نیازمند توجه مسئولان در دستگاه‌های مختلف است لذا لازم است تا مسئولان با پیگیری‌ها و شناخت نیازهای مردم تلاش خود را برای ارائه خدمات رسانی به شهروندان دوچندان کنند

به گزارش دانش روز ، صدور البرز کارت برای شهروندان در استان البرز یکی از امتیازاتی است که به تازگی از سوی مسئولان ذیربط در این کلانشهر به انجام رسیده است. اجرای این طرح هر چند تاکنون توانسته بخشی از خواسته مردم را در این زمینه محقق سازد اما دارای کاستی‌هایی نیز هست که لازم است مسئولان برای مطلوب تر شدن این مهم برنامه‌ریزی کنند.

 

شیوا ابراهیم‌پور کارمند در این باره  می‌گوید : صدور البرز کارت برای قشری که هر روز از اتوبوس درون شهری استفاده می‌کنند بسیار خوب تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: هر چند که در حال حاضر میزان شارژ این کارت‌ها برای کارمندانی همانند ما که مجبور هستیم برای تردد و رسیدن به مترو هر روز این مسیر را طی کنیم بسیار کم است لذا لازم است تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای شارژ یک ساله آن انجام شود.

حسین راست‌کردار دانشجو و شهروندی است که لزوم اجرای این طرح را بسیار خوب عنوان کرد.

وی ادامه داد: اما متأسفانه اطلاع رسانی دقیقی در این مورد انجام نشده است و بسیاری از متقاضیان داشتن این کارت‌ها اماکن شارژ این کارت‌ها را به خوبی نمی‌دانند و به نوعی سرگردانی نیز ایجاد شده است.

بسیاری از شهروندان نیز از صدور البرز کارت اطلاعی نداشتند.

در این باره مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج  اظهار داشت: اجرای این مهم یکی از نیازهای مردم در این کلانشهر محسوب می‌شد لذا با صدور البرز کارت دیگر به مرور زمان خرید بلیط و ارائه آن به رانندگان اتوبوس از چرخه خارج خواهد شد.

مهرداد کیانی تأکید کرد: تهیه بلیط و تحویل آن به راننده خود دارای مشکلاتی بود که متأسفانه در مواقع شلوغی اتوبوس‌ها فرهنگ ارائه بلیط و یا پول به راننده رعایت نمی‌شد.

وی با اعلام این که هم اکنون ۲۳ جایگاه توزیع البرز کارت در این کلانشهر تعیین شده است ادامه داد: در حال حاضر جهت تهیه و شارژ مجدد البرز کارت سه پایانه و ۲۰ ایستگاه مکانیزه فعال مستقر در شهر کرج در دسترس شهروندان می‌باشد.

این مسئول بیان داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای شارژ بیشتر این کارت‌ها نیز انجام شده است.

کیانی گفت: هم اکنون اعتبار ۵۰ هزار ریالی برای این کارت‌ها در نظر گرفته شده است که متقاضیان بسیاری خواستار امکان ارتقای شارژ این کارت‌ها شدند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه عنوان داشت: در این راستا و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به زودی توزیع کارت با قیمت‌های دیگری نیز امکانپذیر می‌شود.

کیانی اظهار داشت: از نیمه خردادماه سال‌جاری با تجهیز تعدادی از مراکز توزیع به دستگاه‌های شارژ البرز کارت، شهروندان می‌توانند به میزان دلخواه نسبت به شارژ کارت بلیط خود اقدام نمایند.

وی در ادامه سخنان خود به مراکز توزیع البرز کارت در کرج اشاره کرد و گفت: زمان ارائه البرز کارت در پایانه‌های شهید سلطانی البرز و گلشهر از ساعت ۵:۳۰ تا ۲۲ افزایش می‌یابد.

کیانی همچنین به مراکز فروش این کارت‌ها در پایانه‌ها و ایستگاه‌های فعال اشاره و عنوان کرد: این مراکز شامل پایانه شهید سلطانی پل فردیس، میدان شهید سلطانی، پایانه سلطانی(جنب مترو)، پایانه گلشهر، خیابان ۴۵متری گلشهر، پایانه گلشهر(جنب مترو)، پایانه البرز، جاده محمدشهر، بعد از اتوبان، پایانه البرز(جنب مترو محمدشهر) و ایستگاه هلال احمر، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به چهارراه طالقانی، جنب استودیو عکس فلور می‌باشد.

این مسئول با اشاره به جایگاه پیش‌بینی شده در شاهین ویلا، عنوان کرد: در این محدوده نیز البرز کارت‌های اتوبوسرانی در خیابان بنیاد، جنب میدان ۲۲ بهمن توزیع می‌شود.

البرز کارت یک نوع کارت بلیط است که جایگزین بلیط کاغذی شده و جهت سفرهای درون شهری در حوزه سازمان اتوبوسرانی کرج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این راستا با قرار دادن کارت در فاصله کمتر از پنج سانتى‌متری به صورت موازى به دستگاه مبلغ کرایه از کارت کسر شده و باقیمانده اعتبار کارت روى صفحه نمایش نشان داده می‌شود.

شهروندان باید از مخدوش کردن یا خم کردن کارت خوددارى کنند و در صورت مفقود شدن، شرکت ارائه کننده هیچ مسئولیتى در قبال آن نخواهد داشت.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه در مورد مزایای این البرز کارت‌ها گفت: البرز کارت‌ها در آینده، قابلیت استفاده به عنوان کارت شهروندی را نیز خواهند داشت.

کیانی افزود: این کارت قابلیت شارژ مجدد را دارد و امکان پرداخت هزینه سفر چند مسافر با یک کارت نیز وجود دارد، بنابراین نیاز است، شهروندان قبل از اتمام موجودی کارت، به مراکز فروش و یا شارژ کارت مراجعه کنند.

وی با اشاره به ابتدایی بودن اجرای این طرح اظهار داشت: به طور قطع اجرای این مهم با نواقصی رو به رو خواهد بود اما تمام سعی ما بر این است که به عنوان مجری طرح اهتمام ویژه‌ای را برای به حداقل رساندن مشکلات و کمبودهای این پروژه داشته باشیم.

شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۹
کد خبر : 18374
بازدیدها: 224

پاسخی بگذارید »