سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرپرست فرمانداری کرج:

امام صادق (ع) پایه گذار عصر طلایی دانش

danesheroz1 شهریور ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
امام صادق (ع) پایه گذار عصر طلایی دانش

دانش روز: فرماندار شهرستان کرج در پیامی عنوان کرد: امام جعفر صادق علیه السلام دوران پرتلاطم زمان خویش را با درایت و هوشیاری به عصر طلایی دانش و ترویج احکام حقیقی اسلام تبدیل کرد

به گزارش دانش روز، علی اسدیان سرپرست فرمانداری شهرستان کرج، در پیامی ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام، رئیس مذهب تشیع، دوران این امام بزرگوار را یکی از پرثمر ترین ادوار تاریخ اسلام خواند.

در بخشی از این پیام آمده است: دوران امام صادق یکی از پرثمرترین ادوار تاریخ اسلام است که از یک سو انقلابهای پیاپی گروههای مختلف-بویژه از طرف خونخواهان امام حسین (ع) -بود و از سویی عصر برخورد مکتبها و ایدهئولوژیه و عصر تضاد افکار فلسفی و کلامی مختلف بود که از برخورد ملتهای اسلام با مردم کشورهای فتح شده و نیز روابط مراکز اسلامی با دنیای خارج، به وجود آمده و در مسلمانان نیز شور و هیجانی برای فهمیدن و پژوهش پدید آورده بود .

عصری که کوچکترین کم کاری یا عدم بیداری و تحرک پاسدار راستین اسلام، موجب نابودی دین و پوسیدگی تعلیمات حیات بخش اسلام، هم از درون و هم از بیرون می شد.

در چنین شرایط دشواری، امام به احیا و بازسازی معارف اسلامی پرداخت و مکتب علمی عظیمی به وجود آورد که محصول و بازده آن، چهار هزار شاگرد متخصص مانند هشام، محمد بن مسلم در رشته های مختلف علوم بودند.

اینجانب سالروز شهادت مروج مذهب جعفری حضرت امام جعفر صادق علیه السلام و نیز شهادت مظلومانه مدافعان حرم حضرت زینب سلام الله را به تمامی شیعیان و رهروان مکتب سرخ تشیع، مسلمانان مظلوم سوریه و بویژه مردم ولایتمدار شهرستان کرج ، تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۴
کد خبر : 56561
بازدیدها: 330

پاسخی بگذارید »