شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه کرج: علم‌آموزی دانشجویان در کنار تربیت صحیح نتیجه‌بخش است

sheida92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
امام جمعه کرج: علم‌آموزی دانشجویان در کنار تربیت صحیح نتیجه‌بخش است

امام جمعه کرج گفت: علم‌آموزی و آموزش برای دانشجویان دانشگاه‌ها کافی نیست و در کنار آن باید تربیت صحیح هم سرلوحه کادر آموزشی قرار گیرد.

به نقل ازایسنا، حجت‌الاسلام محسن کازرونی در مراسم بزرگداشت هفته معلم در دانشگاه آزاد اسلامی کرج با بیان این مطلب افزود: بدون شک آموختن علم به تنهایی تضمین کننده سعادت و توسعه جامعه نیست بلکه علم زمانی کارآمد خواهد بود که در کنار تربیت صحیح قرار گیرد.

وی اظهار کرد: بدون تربیت صحیح و بدون در نظر داشتن اخلاق یک فرد هرچقدر هم که درجه علمی بالایی داشته باشد برای خود و جامعه‌اش مفید نخواهد بود چراکه هر زمان احتمال دارد که از علم خود سوءاستفاده کند و در مسیر نادرست از آن بهره بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: این معلمان هستند که از سال‌های آغاز مدرسه و با شروع اولین کلاس درس زمینه همسوسازی علم و اخلاق و تربیت را در افراد ایجاد می‌کنند.

وی افزود: معلمان با اخلاق‌مداری الگوی مناسبی برای دانش‌آموزان هستند که با عملکرد خود چگونگی رفتار صحیح را در افراد درونی می‌سازند.

حجت‌الاسلام کازرونی ادامه داد: معلمان با آموختن ادب و تربیت در کنار علم به نسل‌های آینده در حقیقت در مسیر الهی قدم برمی‌دارند که پاداش آن غیرقابل محاسبه است.

امام جمعه کرج تصریح کرد: جایگاه معلمان قابل مقایسه با هیچ جایگاهی نیست چراکه آنان با ایثار و از خود گذشتگی در راه تربیت و تهذیب نفوس نقشی تاثیرگذار دارند.

وی اضافه کرد: معلمان راهنمایانی هستند که با قدم گذاشتن در مسیر انبیای الهی انسان را از جهل و تاریکی می‌رهانند و راه سعادت دنیوی و اخروی را به آنان نشان می‌دهند.

وی اظهار کرد: معلمان با علم‌آموزی به افراد، جان‌های تشنه‌ی آگاهی و معرفت را سیراب می‌کنند و به این ترتیب زمینه سعادت بشری را در فراهم

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۴
کد خبر : 15922
بازدیدها: 189

پاسخی بگذارید »