جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه کرج: حق غنی سازی چیزی نیست که نادیده گرفته شود

danesheroz1 آذر ۱, ۱۳۹۲ ۰
امام جمعه کرج: حق غنی سازی چیزی نیست که نادیده گرفته شود

دانش روز: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: غنی سازی و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حق مسلم همه کشورها از جمله ایران اسلامی است و چیزی نیست که نادیده گرفته شود

  به گزارش دانش روز، حجت الاسلام ˈسید محمد مهدی حسینی همدانی ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: اکنون دانش هسته ای در جمهوری اسلامی ایران بومی شده و برای حفظ این دستاورد ذره ای عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: ملت و مسوولان کشورمان بارها در خصوص پرونده ای هسته ای کشورمان نزد مجامع بین المللی شفاف سازی کرده و آمریکا و متحدانش به خوبی می دانند که ایران اسلامی به دنبال ساخت بمب اتمی و سلاحهای کشتار جمعی نیست.

حسینی همدانی گفت: با این حال دولتمردان آمریکایی در نظر دارند با ادامه تحریم ها ایران اسلامی را وادار به عقب نشینی و دست کشیدن از حقوق قانونی و مسلم خود کنند.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی با حمایت و پشتیبانی مردم ، مسوولان ، بسیج و مقام معظم رهبری هرگز در مقابل خواسته های نامشروع آنان عقب نشینی نخواهد کرد.

امام جمعه کرج گفت: آمریکا و متحدانش باید اکنون فرصت به دست آمده را غنمیمت بشمارند و اعتماد سازی کنند تا مذاکرات به خوبی به پیش برود.

حسینی همدانی افزود: نمایندگان کشورمان در این مذاکرات منافع بلند مدت ملت و کشور را به خوبی مدنظر دارند.

وی بیان کرد: یکی از راهکار های مناسب برای جلب اعتماد مردم از سوی کشورهای غربی لغو تحریم های ظالمانه ای است که سال ها علیه مردم این سرزمین اعمال شده است.

وی یادآورشد: آمریکا و هم پیمانانش در حالی مخالف استفاده صلح آمیز مردم ایران از انرژی هسته ای هستند که خود تولید کننده بمب اتم هستند و مردم جهان از شرارت های آنها به خوبی آگاهند.

امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: این نهاد مردمی نقش خود را در دفاع از رزشها و دستاوردهای انقلاب اسلامی همواره به خوبی ایفا کرده است.

حسینی همچنین با تبریک روز نیروی دریایی افزود: امام راحل (ره) این روز را روز نیروی دریایی نامگذاری کردند تا فرصتی برای قدردانی از مقاومت ها و رشادت های دلاور مردان دریایی کشور باشد.

منبع: ایرنا

جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
کد خبر : 75301
بازدیدها: 238

پاسخی بگذارید »