چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه نظرآباد: امام حسین (ع) آزادگی را برای انسانها معنا کرد

danesheroz1 آبان ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
امام جمعه نظرآباد: امام حسین (ع) آزادگی را برای انسانها معنا کرد

دانش روز: امام جمعه شهرستان نظرآباد گفت: امام حسین (ع) و یاران با وفایش با ایستادگی و نوشیدن شربت شهادت در سخت ترین شرایط ،آزادگی را برای انسانها معنا کردند

 به گزارش دانش روز، حجت الاسلام ˈعلی اکبر وثوقی ˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه نظرآباد با تسلیت عاشورای حسینی به مردم عزادار ایران اسلامی افزود: عاشورای حسینی مملو ازمفاهیم الهی و نکات عبرت آمیز برای انسانها است.

وی بیان کرد: در این رویداد بزرگ ، اخلاق مداری ،حق طلبی ، ایمان ،ایثار از خودگذشتگی ،فداکاری ، شجاعت و دلاوری موج می زند.

وثوقی گفت: تعمق و تفکر در هر یک از صحنه های حادثه کربلا درس های بزرگی برای انسان به همراه دارد.

وی افزود: شیعیان جهان باید از درس های کربلا و تاسوعا و عاشورای حسینی را بیاموزندو این مفاهیم بلند معنوی را به نسلهای آینده انتقال دهند.

خطیب جمعه نظرآباد تاکید کرد: جنگ امام حسین (ع) با یزیدیان ،جنگ شخصی نبود بلکه دفاع از حق و حقیقت ،اخلاق ، ایمان و انسانیت بود.

وی با اشاره به استمرار نهضت حسینی توسط حضرت زینب کبری (س ) و حضرت امام سجاد(ع) گفت: این دوبزرگوار اگرچه در حزن و اندوه بهترین عزیزان خود عزادار بودند اما محکم و استوار مسیر نورانی اسلام را استمرار بخشیدند.

وی اظهار کرد: امروز ملت مسلمان ایران با تاسی از درس های عاشورایی در مقابل زورگویی ای مستکبران زمان ایستادگی می کند و استکبارجهانی را به چالش کشیده است.

منبع:ایرنا

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۵
کد خبر : 74053
بازدیدها: 322

پاسخی بگذارید »