شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه کرج: نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف تکلیف است

danesheroz تیر ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
امام جمعه کرج: نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف تکلیف است

دانش روز : نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در کشور یک تکلیف شرعی و قانونی است.

به گزارش دانش روز ، حجت الاسلام والمسلمین محسن کازرونی درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج با اشاره به روز حجاب و عفاف افزود: اکنون دشمنان در پی ایجاد ترویج بدحجابی در کشور هستند تا به اهداف خود که همان به انحراف کشیدن جوانان و سست کردن اصول اعتقادی آنها است دست یابند.
وی اظهار کرد: مطابق قانون کشور ما که برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام است بدحجابی خلاف قانون می باشد.
خطیب جمعه کرج گفت: دشمنان آنقدر که روی حجاب ما تمرکز کرده اند به نماز خواندن و مساجد ما توجه ندارد زیرا بدحجابی و بی حجابی زمینه و بستری برای ایجاد بی عفتی در جامعه است و دشمنان در پی آن هستند.
وی با تاکید بر اینکه بدحجابی پایبندی به اصول خانواده را از بین می برد افزود: حجاب و عفاف اصلی ­ترین پیش‌ شرط تحقق جامعه سالم و به دور از انحرافات اخلاقی است.
کازرونی گفت: جامعه پویا در سایه‌ رعایت حرمتهای انسانی و اخلاقی شکل می گیرد و به همین منظور دین مبین اسلام تاکید خاصی نسبت به رعایت حجاب و پوشش در جوامع دارد.
وی همچنین با اشاره به اینکه بعضیها بی حجابی را آزادی می پندارند افزود: آزادی که موجب از بین رفتن خانواده ها و زندگی شود مطلوب هیچکس نیست.
امام جمعه کرج اظهار کرد: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه نیازمند همدلی و همکاری آحاد جامعه و توجه ویژه مسوولان به این امر خطیر است.

 

 

منبع :ایرنا

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۱
کد خبر : 36860
بازدیدها: 488

پاسخی بگذارید »