دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵

تبلیغات

امام جمعه جدید کرج کیست؟ + بیوگرافی

danesheroz1 مهر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
امام جمعه جدید کرج کیست؟ + بیوگرافی

دانش روز: حسینی همدانی در دوران دفاع مقدس به صورت رزمی و تبلیغی در جنگ حضور داشته و در تیپ امام جعفر صادق علیه السلام به عنوان معاونت تبلیغات و فرهنگی مشغول فعالیت بوده است

 به گزارش دانش روز، وی سید محمد مهدی حسینی مشهور به حسینی همدانی در روز بیستم اسفند سال یکهزار و سیصد وچهل و دو خورشیدی در شهر همدان در خانواده ای روحانی به دنیا آمده است.

پدرش مرحوم حجت الاسلام والمسلیمن حاج سید احمد حسینی همدانی از مشاهیر اهل منبر در همدان و تهران بود و اهل مبارزه سیاسی. که خاطرات سیاسی ایشان توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است. چندین بار به زندان افتادند که آخرین بار به خاطر سخنرانی چهلم شهدای قم در تبریز منبر رفتند که بعد از سخنرانی ایشان ساعتها در تبریز درگیری بود که وقتی به تهران آمدند دستگیر شدند و بعد از موجی که ایجاد شد و زندانیان سیاسی را آزاد می کردند ، آزاد شدند. مادرش نیز آخرین فرزند یکی از بازاریان محترم همدان بود.
دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان را در تهران پشت سر گذاشت، البته قسمتی از سال اول دبستان را در همدان خوانده است.
در سال چهارم دبیرستان به حوزه علمیه تهران مدرسه ملاجعفر مشهور به مدرسه آیت الله مجتهدی رحمه الله علیه رفته است.
در عیدغدیر سال ۶۴ بود که در خدمت حضرت امام رضوان الله علیه معمم شدم.
در سال ۶۶ با دختر خانمی از خانواده ای مذهبی که پدربزرگشان اهل علم و مادرشان از سادات و اصالتا اهل لنگرود بودند و نسب از سادات و اهل علم برده بودند وصلت کرده است.
در شهریور سال ۸۱ بعد از ارتحال پدرش به درخواست مردم و بسیج و علمای منطقه تهران نو و به توصیه حضرت آیت الله مجتهدی به تهران نقل مکان کرده و در مسجد صاحب الزمان (عج) که قریب به ۲۰ سال پدرم در آنجا اقامه نماز و ارشاد و تبلیغ دین می کرد جهت ادامه راه و ارشاد و تبلیغ، مسئولیت امامت مسجد را به عهده گرفت.
در دوران دفاع مقدس به صورت رزمی و تبلیغی در جنگ حضور داشته و در تیپ امام جعفر صادق علیه السلام به عنوان معاونت تبلیغات و فرهنگی مشغول فعالیت بوده است.
بعد از تشکیل بسیج مستضعفان به دستور حضرت امام وارد بسیج شده است. مدت پنج سال مربی آموزش عقیدتی و نظامی بوده و در بعضی از پادگان ها غیر از عقیدتی، تاکتیک و اسلحه شناسی درس می داده است. مدتی هم عضو فدراسیون تیراندازی بوده است.
مدت یک سال که ابتدای راه اندازی شورای حل اختلاف بود، ریاست شعبه ۶۰۷ شورای حل اختلاف تهران را برعهده داشته که در طول آن مدت قریب به ۷۰۰ پرونده رسیدگی شد.
منبع: کرج رسا
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۴
کد خبر : 63844
بازدیدها: 597

پاسخی بگذارید »