جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

المپیاد شیمی ها بخوانند!

danesheroz1 دی ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
المپیاد شیمی ها بخوانند!

دانش روز: با توجه به اینکه تا المپیاد شیمی حدود ۱ ماه و اندی فرصت داریم در فرصت باقیمانده چه برنامه ای رو دنبال کنیم؟

به گزارش دانش روز، دستورالعمل برگزاری المپیادهای مختلف و از جمله المپیاد شیمی برای سال سوم دبیرستان می باشد بنابراین برای مرحله اول المپیاد درس شیمی پیش دانشگاهی جزء موارد امتحانی نمی باشد. شما باید دروس پایه خود را به خوبی و با دقت بسیار مطالعه کرده باشید. بخصوص کتاب دوم دبیرستان نیز بسیار مهم می باشد و بهتر است مباحث مرتبط با کتاب دوم را به طور مفصل از کتب دیگر که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است را بیشتر مطالعه کنید.

قابل ذکر است که:

برای شرکت در المپیاد شیمی مهترین اصل تسلط شما بر مطالب کتاب درسی است . پس از حصول این امر نوبت به کتب کمک آموزشی می‌رسد ، که منابع زیر توصیه می‌گردد: ۱- کتاب‌های کار شیمی ، انتشارات فاطمی : تمامی تمرین‌های این کتاب‌ها و مطالب آن بصورت کامل حل و مطالعه شود . ۲- پس از تسلط کامل بر کتب ذکر شده در شماره ۱ ، مطالعه کتاب شیمی پایه ، ترجمه فروغ فرجود ، انتشارات فاطمی ۳- المپیاد شیمی ، انتشارات قلم‌چی ۴- کتاب المپیاد شیمی ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۶ ، نوشته منصور عابدینی و حسین آقایی ، انتشارات فاطمی . در پایان ذکر این نکته ضروری است که در المپیاد شیمی علاوه بر مطالب تئوری ، تسلط بر مطالب آزمایشگاهی نیز مهم است ، منتهی در مرحله کشوری سعی کنید تسلط کافی بر کتب گفته شده در بالا بدست آورید .
یکی دیگر از منابع المپیاد کتاب شیمی پایه، تالیف مسترتن، اسلاوینسکی، والفورد ترجمه فروغ فرجود و از انتشارات فاطمی می باشد. دیگر کتب موضوعی مانند شیمی توصیفی می باشد.
همچنین باشگاه دانش پژوهان جوان با همکاری مدال آوران المپیادهای شیمی، کتبی در این زمینه چاپ و منتشر نموده که در زیر نام مهمترین آنها آمده است:

۱- المپیادهای شیمی، اصول، مبانی و کاربردهای شیمی ، تالیف آقای نجم زاده، انتشارات باشگاه دانش پژوهان جوان کتاب فوق در دوجلد و حاوی مهمترین اطلاعات و توضیحاتی است که شما باید بدانید.

۲ – المپیادهای شیمی ایران ، تالیف آقای نجم زاده، انتشارات باشگاه دانش پژوهان جوان
این کتاب حاوی سوالات المپیادهای شیمی همراه با پاسخ است که تا سال ۸۲ در این کتاب جمع آوری شده است.

۳- المپیادهای شیمی ملی آمریکا ، تالیف آقای نجم زاده، انتشارات باشگاه دانش پژوهان جوان این کتاب نیز حاوی سوالات المپیادهای شیمی آمریکا همراه با پاسخ است .

۴- ویژه نامه ی دوره ی اخیر المپیادهای شیمی و ریاضی که المپیادهای برگزاری شده در سطح بین المللی را همراه با پاسخ به شما ارائه می کند.

در ضمن می توانید به سایت مخصوص المپیاد وابسته به سایت رشد با آدرس زیر مراجعه بفرمایید:

منبع: تبیان HTTP://OLYMPIAD.ROSHD.IR/CHEMISTRYCONTENTLIST.HTML

پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
کد خبر : 87872
بازدیدها: 533

پاسخی بگذارید »