سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای ارایه سابقه تحصیلی:

الزام آموزش و پرورش به اصلاح تشکیلات اداری

danesheroz1 مرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
الزام آموزش و پرورش به اصلاح تشکیلات اداری

دانش روز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند تغییرات لازم در تشکیلات اداری خود را برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس ظرفیت رشته محل و تقاضای داوطلبان براساس سابقه تحصیلی یا سابقه تحصیلی و آزمون انجام دهد

به گزارش دانش روز،  نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند تغییرات لازم در تشکیلات اداری خود را برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس ظرفیت رشته محل و تقاضای داوطلبان براساس سابقه تحصیلی یا سابقه تحصیلی و آزمون انجام دهد.

 براساس مصوبه دیگر مجلس، روسای مرکز سنجش آموزش و پرورش و مرکز آزمون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدون حق رای به عضویت شورای سنجش و پذیرش دانشجو درآمدند.

 اصلاح بخشی از وظایف شورای سنجش و پذیرش دانشجو

 براساس تصویب نمایندگان بررسی و تصمیم‌گیری در امور مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو و نیز داوطلبان فاقد سابقه تحصیلی و امور ارجاعی از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی امنیت ملی در چارچوب این قانون انجام خواهد شد.

 رییس دانشگاه آزاد عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو شد

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی درادامه رسیدگی به طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و روسای دو دانشگاه دولتی را نیز به ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجو اضافه کردند.

 براساس تصویب مجلس رییس دانشگاه آزاد اسلامی و روسای دو دانشگاه دولتی از دانشگاه‌های زیر مجموعه‌ وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به انتخاب وزرای مذکور بدون حق رای به عضویت شورای سنجش و پذیرش دانشجو در‌ می‌آیند.

 از ۲۰۳ نماینده حاضر ۱۳۴ نماینده با این مصوبه موافقت کردند.

منبع:پانا

 

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵
کد خبر : 48074
بازدیدها: 133

پاسخی بگذارید »