سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

البرز دومین استان پرتردد کشور معرفی شد

danesheroz فروردین ۱۸, ۱۳۹۲ ۰

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان البرز از تردد بیش از ۱۷ میلیون وسیله نقلیه از محورهای مواصلاتی استان در ایام نوروز خبر داد و گفت: البرز با این میزان تردد به عنوان دومین استان پر تردد کشور معرفی شد

محمد جواد عطرچیان  با بیان اینکه این آمار از افزایش ۱۶ درصدی تردد در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر می دهد، اظهار داشت: از ۲۴ اسفند سال ۹۱ تا ۱۶ فروردین سال جاری ۱۷ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۸۲۹  تردد توسط ۲۲  دستگاه تردد شمار در ۱۱ محور ارتباطی استان ثبت شده است.

وی افزود: پرترددترین محورهای ارتباطی استان را به ترتیب آزاد راه کرج – تهران و بالعکس با  ۴ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۷۳۱ تردد، آزاد راه کرج – قزوین و بالعکس با ۲ میلیون و ۴ هزار و ۹۶۹ تردد و پس از آن محور کرج – چالوس و بالعکس با ۷۱۸ هزار و ۸۸۲ تردد بوده است.

عطرچیان در خصوص نوع وسائل نقلیه عبوری از استان نیز گفت: ۹۲ درصد تردد ها را وسایل نقلیه سبک و ۸ درصد را وسایل نقلیه سنگین به خود اختصاص داده اند.

جابجایی بیش از ۲۰۶ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل البرز

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان البرز افزود: در طرح جابجایی مسافران در ایام نوروز بیش از ۲۰۶ هزار مسافر از طریق ناوگان های حمل و نقل عمومی و موسسات در استان البرز جابجا شدند.

عطرچیان گفت: ۲۰۶ هزارو ۴۶۲ مسافر در قالب  هشت هزار و ۸۶۵ سرویس شامل ۶ هزار ۹۳۷ اتوبوس ، ۱۲۳ مینی بوس و یک هزار و ۸۰۵  سواری کرایه در این ایام جابجا شدند.

وی ادامه داد: این طرح از ۲۴ اسفند سال گذشته شروع  و تا ۱۶ فروردین سال جاری ادامه داشت.

عطرچیان با اشاره به پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت ویژه این ایام افزود: با توجه به حجم بالای مسافرت ها در استان البرز، تمام تقاضای شهروندان با استفاده از ناوگان مناسب پاسخ داده شد.

وی اظهار داشت: تمامی امکانات و سرویس های لازم در جهت رفاه مسافران در این ایام به بهترین نحو ممکن انجام شد.

یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۱
کد خبر : 11012
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »