جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با حضور شهدا

البرز حال و هوای کربلا به خود گرفت

danesheroz فروردین ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
البرز حال و هوای کربلا به خود گرفت

با حضور دو پیکر شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس استان البرز حال و هوای کربلا به خود گرفت

استان البرز در روز شهادت دخت نبی مکرم اسلام شاهد حضور دو شهید گمنام دوران هشت سال دفاع است که با استقبال پرشور مردم در این استان مواجه شده است.

در این مراسم که ظهر امروز با حضور مردم استان البرز برگزار شد تمامی اقشار مختلف مردم با حضور چشمگیر خود به استقبال این شهدا آمده و با نثار گل به آنان خوش آمد گویی گفتند.

حضور مادران شهید و اشک همسران و فرزندان منتظر برای ورود عزیزانشان فضایی معنوی را به این مراسم داده بود. استان البرز امروز همزمان با شهادت فاطمه زهرا (س) میزبان لاله‌هایی از جبهه و جنگ بود این شهدا از سرزمینی بودند که روزی فریاد الله اکبرشان دل دشمن را می‌لرزاند.

امروز مردم استان البرز میزبان فرزندان فاطمه (س) بودند، امروز مردم استان البرز به استقبال امانت‌هایی آمده بودند که سال‌ها برای دفاع از میهن و کشورشان در برابر دشمن ایستادگی کرده و عطر وجودشان کشور را فرا گرفته بود و بزرگی حضورشان مردم را در سراسر کشور به وجد آورده بود.

هر چند که غم از دست دادن انسان‌های بزرگ بسیار سخت و طاقت فرساست اما پیدا شدن پیکر شهدا خاطره‌ای خوش است چرا که مادران چشم انتظار و فرزندان دور از پدر و همسران نگاه منتظر به در می‌توانند برای لحظاتی از شهدای گمنام نشانی از عزیزان خود بگیرند و غم دل با آنها بگویند و …..

لحظاتی چند به گوشه‌ای پناه بردم مادری که غم دوری فرزند سراسر وجودش را فراگرفته بود، به دیوار تکیه داده و دست خود را به تابوت شهدای گمنام دراز کرده و خواستار نشانی از فرزند خود است.

مادر در تنهایی خود با فرزندش نجوا می‌کند و صدای سوزناک گریه‌اش در هیاهوی محیط اطراف گم می شود. اما دستان لرزان، چشمان نگران و موهای سفید شده از دوری فرزندش حرف‌هایی دیگر را می‌زند.

رزمندگان اسلام با سربند یا فاطمه در جبهه‌ها و عملیات‌های مختلف حاضر شدند و امروز همزمان با شهادت دخت نبی مکرم اسلام با این دنیا وداع گفتند و میهمان ایشان شدند.

آیین عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) و پیکرهای مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس امروز در میان حزن و اندوه فاطمیون در کلانشهر کرج با شکوه خاصی تشییع شد.

این شهدای گمنام به تازگی توسط گروههای تفحص نیروهای مسلح در مناطق عملیاتی والفجر یک و هشت کشف شده است .

پیکرهای مطهر این شهدا عصر امروز پس از تشییع در شهرهای کمالشهر و چهارباغ در ورودی شهر چهارباغ استان البرز به خاک سپرده می‌شود.

یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۹
کد خبر : 11751
بازدیدها: 382

پاسخی بگذارید »