سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اقلیت های مسیحی در کرج مراسم ژانویه برگزار نکردند

danesheroz1 دی ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
اقلیت های مسیحی در کرج مراسم ژانویه برگزار نکردند

دانش روز: استاندار البرز در دیدار با خانواده ارامنه جانباز در شهرستان فردیس برای آنان در سال نو میلادی آرزوی سعادت و سلامت کرد و عدم برگزاری مراسم ویژه سال نو میلادی به احترام ایام سوگواری ماه صفر را حرکتی در راستای حفظ حرمت و ارزشهای دینی در میان ادیان مختلف عنوان کرد

 به گزارش دانش روز، عصر امروز سیدطاهر طاهری استاندار البرز در رأس هیئتی دیدار با دو خانواده جانباز «میلیس ابرام گلپاشین و لنارد خاریله» داشت.
وی در جمع خانواده اقلیت های مذهبی جانباز،حضور رزمندگان در صحنه جنگ حق علیه باطل را ستودنی دانست و تأکید کرد: باید به جانبازان دفاع مقدس و رشادت های آنان از منظرهای مختلف پرداخت و بیش از پیش جانفشانی هایشان را متجلی ساخت.
طاهری یادآور شد: جانبازان با تحمل سالها اسارت و انواع شکنجه ها امروز اسوه مقاومت و ایثار به شمار می روند و در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاخص و الگو هستند.
وی در ادامه حضور چنین نیروهای مخلص و بسیجی را در استان سرافراز البرز مایه فخر و مباهات دانست و گفت: آنچه در توان داریم برای رفع مشکلات این قشر جامعه به کار خواهیم بست.
در ادامه دیدار استاندار با این دو خانواده که مقارن با ایام ژانویه و سال نو میلادی بود؛ میلیس ابرام گلپاشین و لنارد خاریله به نمایندگی از خانواده اقلیت های مذهبی در کرج برگزار نشدن جشن ژانویه به مناسبت ایام سوگواری عاشورا را اقدامی در جهت حفظ و نشر ارزشهای ایرانی اسلامی دانستند و  بیان کردند: همه ما ایرانی هستیم و در کنار مسلمانان زندگی می کنیم و با ارادتی که به خاندان عصمت و طهارت داریم امسال تصمیم برآن داشتیم مراسم ژانویه را همانند سالهای قبل به صورت ویژه  برگزار نکنیم.
گفتنی است؛ برگزار نشدن جشن رسمی اقلیت های مذهبی در کرج ، طی نامه ای رسمی به مسئولان نیز اعلام شده است و برپایی دیگ های نذری در سطح شهر به مناسب این ایام از جمله حرکت های اقلیت های مذهبی برای نشان دادن ارادت آنان به خاندان عصمت و طهارت به شمار می رود.
شایان ذکر است در جریان این دیدار؛ مدیرکل حوزه استاندار، مشاور استاندار در امور ایثارگران، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرماندار شهرستان فردیس استاندار البرز را همراهی کردند.

سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۹
کد خبر : 84102
بازدیدها: 251

پاسخی بگذارید »