پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اقدام شورای نگهبان، خود یک حماسه سیاسی بود

danesheroz خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
اقدام شورای نگهبان، خود یک حماسه سیاسی بود

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با رای قاطع شورای نگهبان شور و نشاط مردم برای حضور افزایش یافت.

به گزارش دانش روز ، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم هیات عاشقان ولایت که با حضور هزاران نفر از بسیجیان در بندرعباس برگزار شد در مقدمه سخنانشان با اشاره به اتمام بررسی احراز صلاحیت ها و تشکر از فقها و حقوقدانان شورای نگهبان بیان کرد: اقدام شورای نگهبان اقدامی مقتدرانه، متقن و بر اساس معیارها و ضوابط قانونی در بررسی صلاحیت ها بوده و اقدام این شورا، خود یک حماسه سیاسی بود.
سردار نقدی حضور همه سلیقه ها را در میان کاندیداهای صلاحیت ها شده زمینه ای برای مشارکت هر چه گسترده تر مردم دانسته و افزود: شورای نگهبان شجاعت خود را در بیان حق و پایداری خویش را در امانت داری نسبت به مردم به خوبی نشان داده و رای قاطع شورای نگهبان، شور و نشاط مردم را برای حضور پای صندوق های رای افزایش داد.
ایشان در بخش نخست سخنرانی خویش با موضوع حماسه، دلیل جنگ تمام عیار آمریکا با ایران در تمامی عرصه ها غیر از نظامی را مقابله با ایجاد تمدن و الگوی اسلامی برای انتخاب تمدن جدید بشر دانسته و تصریح کرد: آمریکا در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … از ابتدای انقلاب با ایران می جنگد و در این نبردها شکست خورده است که شاهد این موضوع، وضعیت اسفبار فرهنگی و اجتماعی آمریکا می باشد.
وی با ترسیم صحنه نبرد در جبهه فرهنگی؛ به وضعیت اسف بار امریکا و چالش های پیش روی حکام کاخ سفید در عرصه فرهنگی- اجتماعی اشاره نموده و خاطرنشان کرد: شکاف عظیمی بین اقوام و طوایف آمریکا افتاده به طوری که هر کسی از خارج وارد آمریکا شود باید در دیگ مذاب فرهنگ آمریکایی جوش بخورد و پیوند پیدا کند و جذب فرهنگ آمریکایی شود، که اکنون این دیگ مذاب توسط روشنگری های جمهوری اسلامی سرد شده است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین افزایش نفرت ملت ها را از آمریکا طی دو دهه اخیر یادآور شده و خاطرنشان کرد: امروز دیگر کسی که وارد آمریکا می شود و حتی کسانی که از تبارهای مختلف به آمریکا رفته اند، هیچ علاقه ای به آمریکایی شدن ندارند؛ آنها هویت و فرهنگ خودشان را حفظ می کنند.
وی استفاده از زبان اسپانیایی را در بسیاری از رسانه ها، روزنامه ها، مدارس و فروشگاه های ایالت های آمریکا یادآور شده و تاکید کرد: آنقدر شرایط را بر انگلیسی تبارها تنگ کردند که صدها نفر از انگلیسی زبان ها از این ایالت ها کوچ کردند چون نمی توانستند تحمل کنند که اینقدر تحقیر بشوند.
ایشان ضمن اشاره به فروپاشی بنیان خانواده و فساد اخلاقی در غرب ادامه داد: بی هویت شدن ایدئولوژیک آنها و اعتراف به پایان تمدن غرب و افسانه هایشان تا آنجا زیاد شده که سال هاست نتوانستند حرف نویی بیاورند و حتی فوکویاما به عنوان برجسته ترین نظریه پرداز آمریکایی می گوید که لیبرال دموکراسی- یعنی نظام حاکم فعلی آمریکا- پایان تاریخ است یعنی ما حرف دیگری برای گفتن نداریم.
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با بیان اینکه حتی یک رییس جمهور آمریکا جرأت نکرده مقابل یک خبرنگار ایرانی قرار بگیرد چون حرفی برای زدن نداشته و می دانند بازنده هر مصاحبه ای هستند تصریح کرد: آمار خودکشی ها و واگرایی در میان مردم آمریکا نسبت به نظامشان به شدت افزایش پیدا کرده، همچنین تجاوزات جنسی، نژادپرستی، بزهکاری ها و قتل ها رو به افزایش است که حتی اخیراً کودک ۵ ساله آمریکایی در سالروز تولدش یک تفنگ از پدرش هدیه گرفته و با همان تفنگ، برادر دو ساله خودش را کشته است. برابر آمار وزارت دادگستری آمریکا، ۵۰ درصد ازدواج ها منجر به طلاق می شود؛ این در حالی است که اساساً زندگی بین زن و مرد در آنجا غالباً به ازدواج منجر نمی شود و بیشتر از ۴۰ درصد فرزندانشان، نامشروع هستند.
وی با اشاره به تجویز نژاد پرستی بین ملیت های موجود در آمریکا بیان کرد: اقبال نخبگان سایر کشورهای جهان به پذیرفتن تابعیت و شهروندی آمریکا رو به کاهش است و ۸۰ درصد مهاجران به آمریکا حتی با وجود قانون دو تابعیتی دیگر حاضر به پذیرش تابعیت آمریکا نیستند و می خواهند هویت ملی خود را حفظ کنند.
ایشان شکل گیری جریانات عظیم فرهنگی را در کشورهای اسلامی با الگو برداری از انقلاب اسلامی یادآور شده و گفت: موج جهشی و فزاینده اسلامگرایی و مسلمان شدن در کشورهای غربی و آفریقایی به راه افتاده و رسانه های ایران در کشورهای جهان تأثیرگذاری فزاینده ای دارند که سبب ارتباط چشمگیر نخبگان فرهنگی کشورها با جمهوری اسلامی ایران و برگزاری موفق کنفرانس های بیداری اسلامی با حضور چشمگیر نخبگان فرهنگی کشورها شده است تا آنجا که تنها در طول دو ماه ۷۷۰ عالم مسلمان که ۶۰۰ نفرشان از اهل تسنن هستند جهت همایش به ایران دعوت شده و از سخنان مقام معظم رهبری و مرجع دینی استفاده می کنند.
سردار نقدی تضعیف هویت مذهبی و ملی مردم ایران را توسط استکبار، را برای استحاله فرهنگی ایران اسلامی و جبران عقب افتادگی استکبار در عرصه فرهنگ دانسته و اظهار داشت: شاهد رشد قارچ گونه رسانه های آمریکایی و رسانه های فارسی زبانی که از آمریکا و اروپا علیه ملت ایران تبلیغات می کنند هستیم و امروز نزدیک به ۱۲۰ شبکه ماهواره ای به زبان فارسی در حال سم پاشی و تبلیغاتند که ابتذال، دعوت به فساد و ترویج سبک زندگی فساد انگیز غرب را ترویج می کنند تا به فروپاشی خانواده ها کمک کنند. همچنین جنجال های رسانه ای علیه جمهوری اسلامی برپا می کنند، فرقه های انحرافی و مضله و عرفان های کاذب و نوظهور در ایران به راه می اندازند و پشتیبانی می کنند، بعد هم تا برخوردهایی با اینها صورت می گیرد، جنجال های رسانه ای به عنوان حقوق بشر و آزادی تفکر علیه جمهوری اسلامی به راه می اندازند.
ایشان با اشاره به وجود ۴۰۰۰ شبکه ماهواره ای در اختیار نظام سلطه افزود: ایران یک شبکه پرس تی وی به زبان انگلیسی، یک شبکه به زبان اسپانیایی و یک شبکه به زبان عربی دارد که اینها را قطع کردند و اینها نشانه دشمنی و اعمال خصومت در جبهه فرهنگی است با این وجود کسی که حتی حاضر نیست پیام جمهوری اسلامی در عالم منتشر شود چگونه دم از دوستی می زند؟
وی افزایش جهشی مواد مخدر در افغانستان زیر پرچم آمریکا و ایجاد شبکه های بزرگ توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی در کشورهای همسایه ایران به ویژه افغانستان برای انتقال و گسترش آن در ایران را یادآور شده و خاطرنشان کرد: آنها با ایجاد شبکه های بزرگ خانه های فساد و گروه های زیر زمینی فیلم سازی و موسیقی فاسد، توزیع گسترده فیلم های مستهجن و … با روش های اطلاعاتی و مخفی کاری در عرصه فرهنگی شیطنت می کنند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین به بهره برداری سیاسی از جوایز بین المللی هنری و علمی مثل جایزه اسکار و نوبل علیه ایران اسلامی اشاره و تاکید کرد: جایزه فرمایشی اسکار دو سال است که کاملاً در اختیار سیستم های سیاسی است و طی دو سال گذشته جایزه اسکار به فیلم های ضدّ ایرانی که یکی ساخته ایران و یکی ساخته آمریکا بود تعلق گرفت که هیچکدام از این فیلم ها توسط هنرمندان تقدیر نشدند، یعنی ارزش هنری برای این فیلم ها قائل نبودند.
ایشان در پایان وحشت دشمنان از تبدیل ایران به یک الگوی تمدن ساز را مورد نظر قرار داده و ادامه داد: در مقابل پیشرفت سریع فرهنگی اسلام و انقلاب اسلامی در جهان، غرب یک جنگ گسترده و تمام عیار فرهنگی علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته است و در این جبهه جنگ سنگینی جریان دارد.

 

نقل از پایگاه اینترنتی بسیج

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۷
کد خبر : 20329
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »