چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

اقدامات ویژه چهارشنبه سوری برای دانش آموزان استان البرز در قالب طرح دادرس

danesheroz1 اسفند ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
اقدامات ویژه چهارشنبه سوری برای دانش آموزان استان البرز در قالب طرح دادرس

دانش روز: رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: جلسه کارگروه ایمنی و جلسه پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در آموزش و پرورش استان و همچنین کارگروه جلسه ویژه بحران در استانداری البرز تشکیل شده است

به گزارش دانش روز، رضا طارمی افزود: از ابتدای سال تحصیلی آموزش های اطفا حریق و تخلیه اضطراری، پناه گیری صحیح را در طرح دادرس( دانش آموزان آماده در روزهای سخت) بصورت تیم های ۱۴ نفره دانش آموزان را آموزش داده و در ۲۰۰ مدرسه استان پیگیری و اجرا شده است و هم اکنون نیز در حال اجراست.

80929207-5266746

وی گفت: هدف از این طرح حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان است. همچنین با کارشناسان سازمان آتش نشانی برنامه مدون آموزشی برای مدارس مقطع متوسطه اول و دوم داشته که در هر ماه ۶۰ آموزشگاه را برنامه ریزی کرده و با هماهنگی کارشناسان در مدارس حضور یافته و بصورت تئوری و عملی برای دانش آموزان آموزش ایمنی و اطفا حریق را آموزش می دهند.

1_635022416008657466_s

طارمی اظهار داشت: در اسفند ۹۲ برنامه طرح دادرس با موضوع و شرایط چهارشنبه سوری بوده و آموزش های مدارس با این محوریت صورت گرفته است و در رابطه با اقدامات پیشگیرانه ۲ نوبت دستورالعمل ابلاغ کرده ایم، در نوبت اول روز شنبه ۲۴ اسفند ماه را مشخص کرده و بصورت هماهنگ در مدارس کل استان البرز آموزش های لازم و توصیه های ایمنی به دانش آموزان را از طریق همکاران ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: پوستر آموزشی و تبلیغی که نیروی انتظامی آماده کرده است در اختیار مدارس قرار داده ایم که به نوعی برای دانش آموزان آموزنده است، همچنین در این راستا آموزش های لازم برای همکاران فرهنگی را داشته ایم که به عنوان ارائه دهنده آموزش ایمنی و مشارکت در این طرح دوره های آموزش ضمن خدمت برای مقابله با سوانح تشکیل شده است.

وی تشکل های دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، انجمن اولیا و مربیان، و سایر دستگاه ها و نیروی انتظامی، آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر را مشارکت کننده در این طرح عنوان کرد که در این راستا همکاری تنگاتنگ صورت گرفته است.

برای روز چهارشنبه سوری هم مقرر شده است که همه مدارس یک ساعت زودتر از موعد تعطیل شوند که در تردد و مسائل ایمنی برای دانش آموزان مشکلی ایجاد نشود.

طارمی در پایان در توصیه به دانش آموزان گفت: روزهای خوب آخر سال را با بی احتیاطی به خطرنیانداخته و یک عمر پشیمانی را را به ارمغان نیاورند. هم برای خود در بحث خود مراقبتی و هم برای هم نوعان که با صدای مواد محترقه موجب  ایجاد ترس در دیگران شوند کار پسندیده ای نخواهد بود و امید است در کنار خانواده و با رعایت مسائل ایمنی صحیح و سالم به استقبال سال جدید بروند.

چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۶
کد خبر : 97969
بازدیدها: 511

پاسخی بگذارید »