دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اقدامات هنجار شکن روحانی بی لباس

danesheroz1 فروردین ۱۶, ۱۳۹۳ ۰
اقدامات هنجار شکن روحانی بی لباس

دانش روز: تارنمای لجن پراکن «جرس» وابسته به عناصر خود فروخته فتنه ۸۸، در مطلبی تحت عنوان “حوزه فرهنگ در سال ۹۲؛ گام‌های محدود ولی رو به جلو” نوشت: «پیشبرد اهداف وعده داده شده در حوزه فرهنگ از سوی دولت روحانی مانند بسیاری دیگر از حوزه‌ها، بسیار کند پیش می‌رود

به گزارش دانش روز،  به نقل از خیبر آنلاین، تارنمای لجن پراکن «جرس» وابسته به عناصر خودفروخته فتنه ۸۸، در مطلبی تحت عنوان “حوزه فرهنگ در سال ۹۲؛ گام‌های  محدود ولی رو به جلو” نوشت: «پیشبرد اهداف وعده داده شده در حوزه فرهنگ از سوی دولت روحانی مانند بسیاری دیگر از حوزه‌ها، بسیار کند پیش می‌رود. گرچه مسائلی نظیر تک خوانی زنان٬ رفع فیلترینگ فیس بوک و اجازه فعالیت به برخی روزنامه های توقیف شده از سوی وزیر ارشاد طرح شده است اما در عوض برخی از مراجع تقلید حکومتی در همراهی با رسانه های محافظه کاران به شدت علیه سیاست های فرهنگی دولت موضع گرفته و آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی نیز به تازگی نگرانی خود را از تغییرات فرهنگی ابراز کرده است.»!

 

بنابر رصد “دیدبان خیبر”، در ادامه این مطلب، نگارنده در گفتگو با عباس شکری، نویسنده و روزنامه نگار ساکن نروژ، می افزاید: «عباس شکری در زمینه سیاست و نگاه فرهنگی دولت روحانی معتقد است: “روحانی در روزهای پر جوش و خروش انتخابات، در میان مردم و به اصطلاح مناظره‌های تلویزیونی چیزی می‌گوید و پس از انتخابات کردار متفاوتی دارد. مگر قرار نبود که سانسور از حوزه فرهنگ برداشته شود؟ مگر ایشان در گزارش صد روز دولت خود نگفت که باید نگاه امنیتی را از حوزه فرهنگ برداریم؟ مگر خود حضرتشان نگفتند که «ممنوع‌القلم» نداریم؟ ولی ممنوع القلم بودن برخی اصحاب اندیشه در دولت آقای روحانی هم تکرار می‌شود تا مبادا جامعه به روشنی تیرگی‌های حوزه فرهنگ، اجتماع و سیاست را بشناسد.”»

جالب ترین بخش این نوشته اما آنجایی است که گزارشگر آن در مصاحبه با مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه‌کننده سابق برنامه‌های تلویزیونی صدا و سیما، ادامه می دهد: «مصطفی عزیزی در این زمینه می‌گوید: “دولت روحانی، کاریکاتور مهندسی شده‌ دوران موسوم به اصلاحات است که خود آن دوران نیز کاریکاتوری از اصلاح یا تغییر واقعی بود. از این زوایه همه‌چیز را می‌توان نسخه بدل آن دوران دانست.”»

لازم به ذکر اینکه اینگونه تفاسیر زیاده خواهانه و توقعات افراطی در حالی از سوی اپوزیسیون مطرح می گردد که اقدامات نابهنجار و ضدفرهنگی کلیدداران بیم و امید، از توقیف روزنامه های منتقد دولت گرفته تا اجازه به چاپ کتب نویسندگان ملحد و ضددین، همگی نشان از حاکمیت اتمسفر دیکتاتوری فرهنگی بر اذهان اعتدالیون دارد.

در این میان اما رویکرد انتقادی معاندین نظام در عین لحاظ نمودن فعالیت های ایذایی بی سابقه دولت جدید در زمینه فرنگ و هنر، نشانگر چشم امید بستن عناصر خارج نشین و ضددین بر مشی ضدفرهنگی بیم و امیدی ها و ایضاً قرابت فکری بیش از پیش این دو گروه با یکدیگر است.

ضمن آنکه با توجه به سرعت تغییرات فرهنگی در ۸ ماهه نخست بنفش پوشان، شایسته است تا مردم انقلابی و همچنین مسئولان ارزشی با دقت نظر و حساسیت بیشتری به رصد اقدامات هنجارشکن کلیدداران در ۳۹ ماه از عمر باقی مانده آن پرداخته و با پیشگیری از وقوع انحرافات فرهنگی آتی، مانع از رخداد فضایی همچون جوّ فرهنگی منحوس در دوران دوم خرداد شوند.

شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۱
کد خبر : 104876
بازدیدها: 326

پاسخی بگذارید »