چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اقدامات نوسازی مدارس کشور در سال تحصیلی ۹۳ – ۹۲

danesheroz2 شهریور ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
اقدامات نوسازی مدارس کشور در سال تحصیلی ۹۳ – ۹۲

دانش روز:همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۳ – ۹۲ تعداد ۶۹۳ پروژه در قالب ۴۶۷۴ کلاس با زیربنای ۶۳۵۵۱۹ مترمربع مورد بهره برداری قرار می گیرد

به گزارش دانش روز،همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۳ – ۹۲ تعداد ۶۹۳ پروژه در قالب ۴۶۷۴ کلاس با زیربنای ۶۳۵۵۱۹ مترمربع مورد بهره برداری قرار می گیرد. که بیش از ۱۶۸۲۶۴ ( یک میلیون و ۶۸۲ هزار و ۶۴ دانش آموز در سال تحصیلی پیش رو به جمع برخورداران از کلاس های مقاوم می پیوندند.
مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال صرف تجهیزات مدارس در سراسر کشور می گردد.
این گزارش می افزاید، قبل از شروع فصل سرما تعداد ۱۵۰۰۰ دستگاه بخاری الکتریکی تابشی بین استانها با اولویت مناطق سردسیر توزیع شده است و ۳۰ هزار دستگاه بخاری تابشی نیز در حال برگزاری مناقصه جهت خرید و توزیع می باشد.
همچنین ۶۰ درصد کلاس های درس ، پس از اجرای طرح تخریب و بازسازی و مقاوم سازی ایمن
گردیده اند.
در ادامه گزارش آمده است . با تداوم اجرای طرح ملی تخریب و بازسازی و مقاوم سازی مدارس ، بهره مندی متعارف از اعتبارات فصل آموزش منابع استانی و تداوم مساعدت خیرین مدرسه ساز کلیه دانش آموزان از فضاهای آموزشی ایمن و با تجهیزات مناسب برخوردار می شوند.
طی سالهای ۱۳۹۱ – ۱۳۸۵ بیش از ۲۶ هزار و ۸۰۰ پروژه در قالب ۱۲۸ هزار کلاس درس با زیربنای ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار مترمربع احداث و یا مقاوم گردیده است و با اختصاص مبلغ ۵۳۰۷ میلیارد ریال از تجهیزات آموزشی – اداره مناسب بهره مند شده اند.
بر مبنای پیش بینی این گزارش ، در صورت تحقق منابع مورد نیاز طی ۵ سال آینده کلیه دانش آموزان کشور از فضاهای آموزشی ایمن و تجهیزات استاندارد بهره مند می گردند.

منبع: پانا

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۴
کد خبر : 60501
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »