سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

اقدامات مدیریت بحران استانداری البرز در سال ۹۱ ـ ۹۲

danesheroz1 مهر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
اقدامات مدیریت بحران استانداری البرز در سال ۹۱ ـ ۹۲

دانش روز: ابوالقاسم باقری مدیریت بحران استانداری البرز اقدامات این اداره را در هفته مدیریت بحران و نیز فعالیت های انجام شده در سال ۹۱ ـ ۹۲ تشریح کرد

به گزارش دانش روز، باقری در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: شعار امسال درهفته مدیریت بحران و ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی انسجام ملی آگاهی پیشگیرانه و مدیریت جامع مخاطرات بود. در این راستا برنامه های پیش بینی پیشگیری آمادگی و مقابله و بازسازی با تکیه بر نکات آموزشی در سطح استان البرزبرگزار شد. آموزش همگانی در پارک ایران زمین ـ همایش آب و برق در نظرآباد ـ مانورهای امداد و نجات بیمارستانی و جاده ای ـ افتتاح آتشنشانی ایستگاه ۲ مشکین دشت و سالن مدیریت بحران آن برنامه های آموزشی متناسب با شعار هرروزـ آموزش در مدارس ـ اطلاع رسانی به مردم ازطریق سخنرانی در نماز جمعه هفته پیش اهم برنامه های این مدیریت در هفته مدیریت بحران و ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی بود.

وی افزود: مدیریت بحران مختص به هفته خاصی نیست و هر زمان باید آمادگی برای مواجهه با بحران را داشته باشیم. آموزش های هلال احمرـ آموزش در مدارس ـ همایش های علمی و زمین شناسی ـ امداد و نجات و تمامی امکانات و تجهیزات را در مواجهه با بحران ها و بلایای طبیعی مفید ارزیابی کرد و اظهار داشت: مردم نیز نقش بسزایی در این باره دارند و توصیه کرد: اگر مردم آموزش ببینند و هر فرد ایرانی امدادگر خودش باشد با توجه به اینکه در هر بحرانی مردم اولین امدادگران می باشند خسارات کمتر می شود و نیز اگر هر فردی منزل مسکونی خود را بر اساس ایین نامه های مهندسی بسازد و بیمه کند نگران اتیه خود نیست.

وی همکاری آموزش و پرورش را نیز در این زمینه بسیار موثر دانست و گفت: آموزش از سوی معلمین به دانش آموزان ـ مهد های کودک و آموزش های هلال احمردر مدارس در فرهنگ سازی این مهم موثر است و در پایان اظهار امیدواری کرد که با آموزش صحیح مدیریت بحران رخدادهای طبیعی دیگر از نظر مردم بلا محسوب نشود.

 

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۸
کد خبر : 68370
بازدیدها: 280

پاسخی بگذارید »