دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر جهاد کشاورزی

اقدامات اساسی دولت خدمتگزار برای تحقق حماسه اقتصادی

danesheroz1 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
اقدامات اساسی دولت خدمتگزار برای تحقق حماسه اقتصادی

دانش روز: وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای تحقق حماسه اقتصادی در بخش های مختلف کشور بویژه کشاورزی، در دولت های نهم و دهم اقدامات اساسی و زیر بنایی انجام شده است

  به گزارش دانش روز،  صادق خلیلیان  در رونمایی از هشت دستاورد تحقیقاتی و بهره برداری از نخستین گلخانه پیشرفته کشت محصولات تراریخته در کرج افزود: فعالیت های عمرانی، تحقیقاتی و علمی و فناوری انجام شده در کشور با ایجاد هزاران فرصت شغلی در راستای همان تحقق حماسه اقتصادی است .

وی اضافه کرد: تاکنون در کشور یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور به روش نوین آبیاری مجهز شده که از این میزان ۸۰۰ هزار هکتار آن در دولت های نهم و دهم صورت گرفته که این امر بیانگر تلاش همه جانبه در بخش کشاورزی را نشان می دهد.

خلیلیان بیان کرد: همچنین در این مدت ظرفیت تولید محصولات کشاورزی صنایع تبدیلی کشور از هفت میلیون تن به ۲۴ میلیون تن افزایش یافته که نشان دهنده تلاش های انجام شده در این حوزه است .

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: تولید محصولات کشاورزی کشور در سال گذشته به ۱۱۸ میلیون تن رسید که نسبت به سال ماقبل در زمینه صادرات ۲۳ درصد رشد داشته ایم .

خلیلیان گفت: تولید محصولات دامی و کشاورزی سالم و عاری از آفات با استفاده از فناوری های روز دنیا اکنون در اولویت کاری این وزارتخانه قرار دارد.

وی یادآورشد: علاوه بر موفقیت های اقتصادی، مردم ایران اسلامی با مشارکت ۷۳ درصدی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری حماسه سیاسی آفریدند و دشمنان کشور را مایوس کردند.

در این آیین ، ˈنسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و اصغر عربیان استاندار البرز و جمعی از از مسئولان استانی و کشوری حضور داشتند.

امروز همچنین بطور همزمان از چهار هزار و ۲۱۵طرح عمرانی در کشور بهره برداری شد.

 

 

 

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۵
کد خبر : 32060
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »