دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

اقدامات آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج برای بازگشایی مدارس

danesheroz1 شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
اقدامات آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج برای بازگشایی مدارس

دانش روز: در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۲ هستیم به این مناسبت در گفتگویی با معاون آموزشی متوسطه و دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج اقدامات این ناحیه را از ایشان جویا شدیم

به گزارش دانش روز، معاون آموزش متوسطه گفت: با توجه به اینکه آغازسال تحصیلی ۹۲ مقارن است با هفته دفاع مقدس برنامه های این ناحیه را در ۲ بخش و به شرح ذیل اعلام کرد:

بخش اول: پروژه مهرو بازگشایی مدارس

آقای منظوری در رابطه با پروژه  مهر گفت: در این ناحیه ستادی به عنوان ستاد پروژه مهر به منظور برنامه ریزی و هماهنگی لازم و تمهید برای بازگشایی مدارس در ۶ محور سازماندهی، توجیه و تبلیغ، تایید صلاحیت، نظارت و ارزیابی انجام شد که هر کدام شامل کمیته های فرعی می باشد.

وی افزود: در راستای بحث تعمیر مدارس اولویت به مدارسی داده شده که دارای قدمت بیشتر هستند و در این ناحیه ۹۵ درصد از تعمیرات انجام شده  تا ۲۵ شهریور به اتمام می رسد.

وی در ادامه گفت: در این ناحیه امسال شاهد راه اندازی مدارس جدید التاسیس نمونه دولتی دخترانه و پسرانه در اول منوسطه (پایه هفتم) می باشیم و در بحث هوشمند سازی مدارس بر اساس مکنت مالی در هر مدرسه ای سعی شده این اقدام انجام شود. وی خاطر نشان کرد: مدارس خاص در این ناحیه اعم از تیزهوشان، هیئت امنایی، نمونه دولتی برای آغاز تحصیلی هوشمندسازی شده اند.

آقای منظوری بیان کرد: در این راستا و به جهت بازگشایی مدارس نشستی با حضور نهادهای ذی ربط اعم از شهرداری،  ارشاد، پلیس راهور و بسیج و سپاه ناحیه ۲ برگزار شده تا پتانسیل ها و ظرفیت این ناحیه برای اغاز سال تحصیلی ارزیابی شود.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال برای بحث آموزش در ناحیه ۲ آموزش اثر بخش و اثربخشی آموزش قرار داده شده گفت: مراسم بازگشایی مدارس امسال در این ناحیه در مدارس شهید طباطبایی، شهید ایلیایی، مدرسه فرزانگان، مدرسه الغدیر، مدرسه خدری برگزار می شود که در این راستا نشستی به صورت متمرکز در هته آینده برگزار می شود. همچنین وی از راه اندازی آموزشگاه نمونه دخترانه شهید احمدی روشن “از شهدای هسته ای”و پسرانه کاشانی پور که از نظر علمی مستعد هستند خبر داد.

وی همچنین گفت: توریع کتب درسی در فنی و حرفه ای در مدارس کار و دانش بر اساس رشته های خاص در حال انجام است. وی از راه اندازی ۲ رشته گرافیک و انیمیشن و تجهیز کارگاههای آن در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در هنرستان فنی و حرف ای منطقه مشکین دشت رشته فرش بافی و گرافیک کامپیوتری نیز به رشته های تحصیلی متوسطه اضافه شده است. همچنین تمهیداتی شده که در خطبه های نماز  جمعه قبل از مهرماه در فردیس صحبت هایی در رابطه با آغاز سال تحصیلی و آموزش و پرورش ارائه شود.

بخش دوم: هفته دفاع مقدس

برنامه های این هفته در ناحیه ۲ کرج به صورت زیر است:

۱- تشریح فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال میراث دفاع مقدس به نسل جوان

۲- برپایی نمایشگاه کتاب، عکس، پوستر و شب شعر با هماهنگی ارشاد و ارائه کتابهایی در رابطه با دفاع مقدس در این نمایشگاه

۳- با توجه به اینکه در ناحیه ۲ کرج از ۲۰ مهر اردوی راهیان نور شروع می شود در هفته ی دفاع مقدس در جلساتی با دانش اموزان و همکاران

اهمیت دفاع مقس عنوان می شود که از ۲۰ مهرماه ۱۵۰۰ نفر از دانش آموزان ناحیه ۲ به اردوی راهیان نور اعزام شوند.

۴- در روز بازگشایی مدارس سعی برآنست که از وجود رزمندگان فرهنگی استفاده شده که خاطرات دفاع مقدس را برای دانش موزان بازگوکنند.

۵- تجلیل از رزمندگان فرهنگی، حضور در مزار شهدا در قالب میهمانی لاله ها، دیدار با خانواده ایثارگران، آزادگان از دیگر برنامه هاست

۶- تقدیر از فرزندان نخبه شهدا، جانبازان، ایثار گران

۷- برپایی ایستگاه های صلواتی، مقاله نویسی، عکاسی با موضوع ۸ سال دفاع مقدس

۸- مسابقات ورزشی برای دانش آموزان و همکاران فرهنگی

۹- قرائت وصیت نامه شهدا برای دانش آموزان

۱۰- مطرح کردن موضوعات انشا با عنوان دفاع مقدس از سوی معلمین به دانش موزان

در پایان پیشا پیش آغاز بهار تعلیم و تربیت ۹۲ را به جامعه فرهنگی ایران، دانش آموزان تبریک می گویم.

 

 

 

خبرنگار دانش روز: گلاویژاصحابی

 

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۷
کد خبر : 59267
بازدیدها: 1,693

پاسخی بگذارید »