پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش:

اقدامات آموزش وپرورش در جهت ارتقای جایگاه و شان معلم است

sheida92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
اقدامات آموزش وپرورش در جهت ارتقای جایگاه و شان معلم است

خبرگزاری پانا: وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه معلم به عنوان یک عنصر علمی، پژوهشی و تحقیقاتی باید از منزلت برجسته ای برخوردار باشد، گفت: اقدامات و برنامه های اجرایی آموزش و پرورش در جهت حفظ و ارتقای جایگاه و شان معلمان است

به نقل از پانا، حمیدرضا حاجی بابایی در آیین تجلیل از معلمان نمونه کشور که در محل اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه اقدامات و برنامه های در دست اجرای آموزش و پرورش برای حفظ و ارتقای جایگاه و شان معلمان است، گفت: معلم به عنوان یک عنصر علمی، پژوهشی و تحقیقاتی باید از منزلت و جایگاه برجسته ای برخوردار باشد.

وی اجرای نظام رتبه بندی معلمان را در ارتقای منزلت اجتماعی معلمان و برپایی نظام آموزش و پرورش بسیار موثر دانست و خاطر نشان کرد: تحول بنیادین یک بزرگراه و شاهراه است که ما را سریعتر و مطلوب تر به هدف می رساند.

حاجی بابایی سقف پرواز هر جامعه ای را به اندازه سقف پرواز معلمان آن توصیف کرد و تصریح کرد: جامعه باید یک جامعه معلم محور باشد و نرم افزار تحول بنیادین نیز به دنبال تغییر گفتمان جامعه درباره معلم است.

وی تاکید کرد: گفتمان معلمان باید درباره آموزش وپرورش و جایگاه خودشان در جامعه تغییر کند.

شایان ذکر است؛ در این مراسم تعدادی از معلمان نمونه برخی از تقاضاهای خود مبنی بر توجه خاص به امر پژوهش وتحقیق، ارتقای علمی وکیفی دانشگاه فرهنگیان و اهدای بورسیه تحصیلی به فرهنگیان را مطرح کردند.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۵
کد خبر : 15943
بازدیدها: 382

پاسخی بگذارید »