سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است/ مدیرانی موفق هستند که بتوانند ۱۵ سال آینده را پیش بینی کنند

danesheroz اسفند ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است/ مدیرانی موفق هستند که بتوانند ۱۵ سال آینده را پیش بینی کنند

دانش روز : کولیوند گفت: اگر در داخل رکود اقتصادی به رونق اقتصادی تبدیل شود قطعا در مقابل فشارهای غربی و تحریم‌ها نیز مقاوم خواهیم بود و حتی می‌توانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم

محمدجواد کولیوند، نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح پل ۳ خرداد مهرشهر کرج به خبرنگار ما گفت، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در حال حاضر کشور ما در مقطعی از تاریخ قرار دارد که شاهد مشکلاتی در بخش اقتصاد داخلی، تولید داخل، اشتغال و معیشت است.

نماینده مردم کرج در مجلس خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است، ما باید بتوانیم در راستای رونق اقتصادی گام‌های جدی برداریم و رکود اقتصادی و تورم حاکم را با وحدت و همدلی مردم مهار کنیم. پس باز هم میگویم راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است و بس.
وی ادامه داد برای محقق شدن این امر سه رکن اساسی وجود دارد:
۱- مردم باید در این اقتصاد حضور داشته باشتند.
۲-مصرف بایدتوسط مردم مدیریت شود همانطور که مقام معظم رهبری می فرمایند باید منابع و مصارف را مدیریت کنیم.
۳-رونق اقتصادی در کشور باید داشته باشیم.
یعنی تزریق به موقع در قسمت صنعت و معدن، تجارت و کشاورزی که بتواند رونق اقتصادی در کشور به وجود بیاورد .

این نماینده مجلس یادآور شد: اگر در داخل رکود اقتصادی به رونق اقتصادی تبدیل شود قطعا در مقابل فشارهای غربی و تحریم‌ها نیز مقاوم خواهیم بود و حتی می‌توانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: باید مدیران اجرایی از امروز برای ۱۵سال آینده کشور و استان برنامه ریزی کنند. مدیرانی موفق خواهند بود که بفهمند در ۱۵سال آینده چه اتفاقی می افتد و چرا رهبرانقلاب خود از ما می خواهد از حالا مصرف را درست کنیم؟

وی در رابطه با رویکرد اقتصاد مقاومتی گفت: ارکان اقتصاد مقاومتی در مقابل اقتصاد ریاضتی است، در سایه اقتصاد مقاومتی پول به مردم برگردانده می شود و مردم به سمت و سوی درست مصرف کردن پیش می روند ولی اقتصاد ریاضتی عکس این است و پول از جیب مردم میرود مثل بالا بردن مالیات.

این مسئول در پایان گفت: رونق تولیدات داخلی با توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی در همه زمینه ها فراهم می شود.

 

منبع: تلاشگران البرز

سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴
کد خبر : 96518
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »